Ibra provocira: Inter nije kandidat za "skudeto"! Pioli ljut: Kako ste pustili Brozovića samog na 16 metara?

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 24
Napadač Milana kaže da se igra njegovog tima raspala početkom drugog poluvremena derbija, trener opravdano uznemiren zbog taktičkih propusta

Imali su sve. Nisu dobili ništa. Ako je Derbi dela Madonina delovao u jednom trenutku kao prekretnica sezone, tačka s koje bi Milan mogao da krene napred, pojuri evropsku, u perspektivi i ulaznicu za Ligu šampiona, onda je poraz od gradskog rivala Intera (2:4) toliko bolan da se čini kako od njega nema oporavka. Bar ne na psihološkom planu.

Iako su igrali kao u transu, mučili odbranu Nerazura, dali dva gola i držali utakmicu pod kontrolom, Rosoneri su razočarani. A njihov trener Stefano Pioli besan. Čini se, opravdano, jer kad imaš dva gola viška, bez obzira ko je preko puta, ne smeš sebi da dozvoliš pad kakav je na „Meaci“ priuštio sedmostruki prvak Evrope.
U prvom poluvremenu naša taktika je bila delotvorna. Možda smo zaslužili više od 2:0. Nažalost, dva primljena gola u razmaku od samo tri, četiri minuta drugog dela su napravila razliku. Ibrahimović je imao šansu da poravna na 3:3, ali su nas dva pogotka Intera baš omela. Uz to, Inter je iskusniji tim, njegovi fudbaleri su navikli da igraju velike utakmice, zato su se i vratili. Povrh svega, sreća nas je napustila, dvaput smo pogodili okvir gola“, uzdiše Stefano Pioli, posle utakmice koja je njegov sastav ostavila na osmom mestu tabele Serije A.

Igrački limitirana ekipa, sa izuzetkom Zlatana Ibrahimovića i Đanluiđija Donarume, predstavila se kao daleko bolja, puna elana, trke, motiva, ali... Nije vredelo. Pre svega zbog nepoštovanja taktičkih zamisli stručnog štaba u drugom poluvremenu.
Ljut sam na igrače, jer sam im podelio određene zadatke u odbrani i čim se nisu držali zaduženja – kažnjeni su. Šteta, kontorlisali smo meč protiv jake ekipe, učinili da se na terenu ne primeti da ima 19 bodova više. Prvo poluvreme bilo je apsolutno naše najbolje ove sezone. Izgubili smo dobijeni derbi. Nismo smeli da dozvolimo da Marcelo Brozović ostane bez čuvara na ivici kaznenog prosotra, niti da Aleksis Snačez lako izbegne ofsajd zamku. Znali smo, a nismo uradili posao valjano“, jada se Pioli.

Svestan je da je velika šansa propuštena. Biće vraški teško oporaviti fudbalere posle četiri primljena gola u drugom poluvremenu.
Moram da budem ljut i uznemiren. Potrebno da uđem u mozak igračima, objasnim im da su sposobni za velika dela, samo ako izbegnu određene greške“, dopunio je Pioli.

Za velika dela je sposoban najbolji igrač Milana. Iako mu je 38 godina, Zlatan Ibrahimović je dominirao terenom, 45 minuta odirao u strhovito zahtevnom ritmu, dao sedmi gol u derbijima (dva za Inter, pet za Rosonere), pripremio pogodak Ante Rebiću, mada ni njemu nije do kraja jasno kako je na semaforu zapisano 2:4.
Teško je objasniti šta se desilo. Posle prvog poluvremena govorili smo jednim drugim da će prvih 15 minuta nastavka biti presudno, a baš smo u tom periodu primili dva gola. Prestali smo da igramo fudbal, prestali smo da verujemo, nismo više izlazili u presing. Od trenutka kad je Inter izjednačio naša igra se urušila. Sve zavisi od iskustva, morate znati kako da kontorlišete utakmicu kad vodite 2:0. Čudno, jer smo prvo poluvreme odigrali skoro savršeno. Očekivao sam više od Intera u tom delu igre, nisu mi u prvih 45 minuta Nerazuri ličili na tim koji je drugi na tabeli. U drugom poluvremenu – jesu“.

Novinari su jedva dočekali da ga pitaju da li je Inter tim za Skudeto.
Ne“, provokativno je uzvratio Ibra i posle tog odgovora samo napustio miks zonu, mada je i sam svestan da ga tabela demantuje, jer su na njoj Inter i Juventus bodovno poravnati, a 1. marta je derbi u Torinu.