I to se dogodilo: Majorkin prvi trijumf u gostima... Gde baš protiv Dmitrovićevog Eibara? (VIDEO)

Klub iz poznatog letovališta slavio na gostovanju u Baskiji

Fudbaleri Majorke ugrabili su tri važna boda u borbi za opstanak pošto su kao gosti savladali direktnog rivala Eibar sa 2:1 (1:0) u prilično uzbudljivom sudaru... Majorka je tako prekinula niz od dvanaest ligaških gostovanja bez trijumfa i ostvarila prvu pobedu u sezoni van svog terena u poznatom letovalištu.

Iako rezultat možda daje drugačiji utisak, Majorka je gotovo rutinski slavila u Baskiji i stigla nadomak izlaska iz zone ispadanja, gde sada gura upravo Eibar! Majorka je do tri boda stigla golovima Danija Rodrigeza pred kraj prvog poluvremena iz lukavo izvedenog slobodnog udarca i prave pometnje u kaznenom prostoru, te Takefuše Kuba pred sam ulazak u završnih deset minuta susreta i to taman pre nego što ga je na terenu zamenio Ki Sung Jong. Gol utehe za Eibar stigao je u drugom minutu nadoknade posle dobre reakcije Pedra Bigasa glavom na asistenciju Fabijana Oreljane. Ali, isti je bio dovoljan samo da se nakratko podgreje neizvesnost, ne i da zaista bude iste na terenu. To nisu dozvolili gosti koji su do poslednjeg sudijskog zvižduka sačuvali gol prednosti i kući odneli tri boda.

Srpski golman Marko Dmitrović odigrao je svih 90 minuta, ali ni njegove bravure na gol crti nisu bile dovoljne da Eibar ostane makar neporažen...