Hrvati rutinski, majstorija Petkovića, zvižduci za Slovake u Trnavi! Bejl spasio Vels u 84. minutu (VIDEO)

Komentari: 7
Belgijanci 4:0 protiv San Marina, Rusi uspešni protiv Škota na gostovanju

Jako teška grupa je ona u kojoj se nalazi Hrvatska. Mađari su na devet bodova, tu je i Slovačka, kao i Vels posle večerašnje tesne pobede. Ali, ono što može da raduje Hrvate je rutina sa kojom je njihova reprezentacija večeras odradila gostovanje Slovačkoj gde je lagano slavila sa 0:4 (0:1).

Slovačka je bila potpuno anestezirana na ovoj utakmici, Hrvati su rutinski došli do pobede, potpuno su nadigrali Slovake i naterali domaće navijače da zvižde svojim igračima.

Hrvati su igrali oštro, konkretno, ne najbolje kako znaju, ali je ovo bilo više nego dovoljno da bez po muke razbiju Slovačku. Nikola Vlašić ih je načeo u prvom poluvremenu svojim debitantskim pogotkom u reprezentaciji, Ivan Perišić je nastavio početkom drugog dela. Oba gola su bila slična, posle hrabrog šuta sa distance. Jedan je pao u poslednjim sekundama prvog poluvremena, drugi u prvim sekundama drugog dela.

Međutim, najlepši momenat utakmice bio je u 72. minutu, a u centru pažnje bio je Bruno Petković. Bila je to fenomenalna pirueta, okret i rutinska egzekucija. Dodatno je sebi podigao cenu ovim potezom večeras. To je sigurno. Na kraju je i Dejan Lovren našao mesto među strelcima kadaj je pogodio glavom posle prekida. Stavio je tačku.

Hrvati su na devet bodova, toliko ima i Mađarska. Slovačka je na šest bodova, a to je Vels iskoristio jer su Zmajevi igrali 2:1 protiv Azerbejdžana kod kuće, mada su mogli i da izgube. Geret Bejl je igrao u prvoj postavi i golom u 84. minutu uspeo je da donese Zmajevima tri boda.

Namučio je Azerbejdžan domaćina, ali Geret Bejl ima kvalitet da reši ovakvo mučenje Velsa i to je i uradio, kao i mnogo puta do sada. Sada je to bio gol glavom, nažalost nismo videli neku od njegovih bombi sa distance levicom.

Što se tiče grupe I, favoriti su igrali na strani i uspešno su odradili posao. Belgijanci sigurno drže prvu poziciju sa 15 bodova, a do poslednjih bodova su stigli pobedom u gostima nad San Marinom - 0:4 (0:1).

Pomalo su lenjo igrali Belgijanci ovaj meč, prvi gol su dali u smiraj prvog poluvremena i to s penala koji je realizovao Miši Batšuaji. Tek su Crveni đavoli u drugom poluvremenu preko Mertensa i Šadlija stigli do ubedljive prednosti i tada su praktično rešili pitanje pobednika.

I Rusija je u gostima odradila vrhunski posao savladavši Škotsku s 2:1 (1:1). Škoti su čak poveli u 11. minutu preko Mekgina, ali je prvo Dzjuba izjednačio u 40. minutu, a potom je Žirkov golom u 59. minutu doveo Zbornaju do veoma važna tri boda.

Rusi su sada na 12 bodova, Belgijanci na 15, a Kazahstan na sedam. Škotska ima šest, a Kipar četiri.