Herta se brukala celo poluvreme pa za 11 minuta stigla 0:3 (VIDEO)

Komentari: 5
Mogla bi Fortuna dugo i mnogo da žali za viđenom pobedom...

Mogla bi Fortuna u maju i junu natenane da pati i kaje se zbog nekih odluka u večerašnjem susretu sa Hertom. Uspeo je tim iz Dizeldorfa da prokocka prednost od 3:0 u roku od 11 minuta, pa umesto da se šepuri na 15. poziciji, konačno izvan zone ispadanja, nakon uvodnih 90 minuta 24. runde Bundeslige ostaje silno razočaran. Vredi svaki bod u situaciji kada se borite za opstanak, ali danas, gledajući iz perspektive domaćina, ceo plen nije smeo da bude ispušten...

Gosti iz Berlina kriminalno su odigrali prvih 45 minuta. Izgledalo je kao da nisu "izašli" iz prethodne utakmice sa Kelnom, kada su se ozbiljno izblamirali pred svojim navijačima (0:5), ali u drugom delu dve izmene Aleksandera Nurija (Mitelštet i Volf umesto Dilrosuna i Lukebakia) značajno su popravile pre svega voljni momenat kod gostiju i Berlinci su nekako uspeli da se4 spasu poraza.

Na kraju su čak imali šansu da dođu do totalnog preokreta, međutim Mateus Kunja pogodio je stativu u 90. minutu...

Koliko je zaslužan za popravljanje stvari u drugom delu, Nuri je kriv za ono što smo od Herte gledali u prvom. Krenula je Stara dama previše ofanzivno, sa mnogi igrača bez ikakve obaveze u defanzivi (Pjontek, Kunja, Lukebakio, Dilrosun), što je Fortuna umela da iskoristi i surovo kazni. Dva puta je pogađao Kenana Karaman i jednom Erik Tomi

Tomi je postigao najlepši gol na meču, međutim upravo zahvaljujući njemu Herta je počela da se vraća. Nespretno je reagovao u 64. minutu i rukom smestio loptu u spstvenu mrežu. Taman što su domaći krenuli sa centra - novi gol. Mateus Kunja lepo je završio kontru Herte - 2:3.

Od tog momenta igralo se bez garda. Krenuli su gosti na sve ili ništa i dobili - nešto. Bod kao kuća za njih, imajući u vidu u kakvoj su se situaciji nalazili. Kšištof Pjontek je pao u šesnaeestercu, sam je izveo najstrožu kaznu i spasao Hertu - 3:3.

Marko Grujić presedeo je naklupi svih 90 minuta...