Heroj Lazar Rosić: Prvi meč i odmah gol u 90. za pobedu svog tima (VIDEO)

Komentari: 2
Moreirense slavi srpskog defanzivca - 2:1

Nije igrao Lazar Rosić ove sezone za Moreirense. Danas mu je bio prvi meč protiv Belenenseša, zaigrao je od prvog minuta i nije mogao bolje da zamisli utakmicu. Rosić je postigao pogodak za pobedu svog tima u 90. minutu iako je gost vodio na poluvremenu - 2:1 (0:1).

Meč nije dobro počeo po Moreirense jer je Belenenseš poveo već u 18. minutu posle pogotka Kasijere, a sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme. Domaćin je morao da odreaguje, a to je i učinio u nastavku.

Prvo je Vitorija u 61. minutu doneo izjednačenje, da bi Lazar Rosić sjajnim skokom posle kornera uspeo u 90. minutu da donese pobedu svojoj ekipi.

Pedro je izveo korner, Rosić je fantastično skočio, a visok odraz mu je pomogao da dođe pre do lopte od golmana Moreire. Tako da je bilo potrebno samo da pogodi mrežu.

Jako bitna utakmica za Rosića, prva u dresu Moreirensea u ovoj sezoni i odmah gol za pobedu u 90. minutu. Ako mu ovo ne poveća minutažu u nastavku, ništa neće.

Rosić je već par sezona u Portugaliji. Iz Vojvodine je otišao u Bragu, odatle je prošle sezone otišao u Nacional, a od ove sezone je u Moreirenseu.

Da sve bude zanimljivije, večeras je igrala i Braga, bivši Rosićev klub i tim iz Kamenoloma je poražen na domaćem terenu od Pasoš Fereire s 0:1.

Jedini gol za goste dao je Tangue u 38. minutu utakmice.

PORTUGALIJA 1 - 14. KOLO

Portimonense - Rio Ave 1:1 (0:1)