Gromovnik Tornstra sprečio bruku u 96, ali sluti na još jednu bednu sezonu Fajenorda (VIDEO)

Emen sa igračem manje sačuvao bod
Jens Tornstra

Ajaks i PSV. To su Fajenordovi glavni rivali. ili se tome bar nadaju u Roterdamu. Ali surova činjenica je da su velikani iz Amsterdama i Ajndhovena dobrano odbakli Ponosu juga. Slabašni Emen je takvu tvrdnju samo podvukao pošto je sa igračem manje osvojio bod u sudaru sa izabranicima Japa Stama i to tek nakon što je munja Jensa Tornstra munjom u šestom minutu sudijske nadoknade spasio goste apsolutne sramote – 3:3 u sedmom kolu Eredivizije.

Istina je da kao i Ajaks i PSV – koji će se u današnjem derbiju boriti za čelo tabele – Fajenord ima utakmicu manje od ostalih klubova u ligi zbog čega je za očekivati da ne ostanu predugo u sredini tabele, ali to uspavanog velikana iz Roterdama ne oslobađa odgovornosti za današnju igru. Imao je Fajenord posle ranih golova Orkuna Korkčua i Lusijana Narsinga dva gola prednosti već u 12. minutu meča, imao je u poslednjih 20 i igrača više zato što je Belgijanac Mihael Hejlen kao poslednji igrač odbrane vukao rivala za dres, ali su gosti na kraju mogli samo do boda.

Još ne znaju za poraz u prvenstvu, ali morali su više protiv kluba koji je u prethodnih šest kola pretrpeo čak pet poraza. Fajenord se ozbiljno muči da stvori šanse, Jap Stam je na udaru kritika. U Roterdamu žele da gaze kao nekad, ali iako nije ovo poimence tako loš tim igra nije ni izbliza kvalitetna kao ona koju imaju Ajaks i PSV.

HOLANDIJA 1 - 7. KOLO

Tvente - Herakles 2:3 (1:2)