Grojter Firt posustaje, Osnabrik i Aue nastavili hod po mraku

Detelinari sve dalji od Bundeslige

Grojter Firt je u Vizbaden došao sa dva vezana poraza i nadom da će loš niz prekinuti u meču sa davljenikom, ali je Vehen pružio otpor i zasluženo stigao do boda koji će mu značiti u borbi za opstanak koja mu predstoji - 1:1 (1:0).

Grojter Firt je i pored lošije forme slovio za favorita u meču sa Vehenom i tu ulogu je preuzeo na sebe od samog starta. Posed lopte nije doneo previše gostima jer je Vehen bio znatno konkretniji i u 18. minutu uspeo da kazni goste. Probio je Stefan Ajgner po desnoj strani i odlično zavrnuo za Daniela Kjerea kome nije bilo teško da sa pet metara matira golmana gostiju Sašu Burherta.

Iznenadni gol nije omeo Grojter Firt da još snažnije krene napred u nastavku. Pet minuta po povratku sa odmora upornost gostiju se isplatila.  Branimir Hrgota je sa ivice šesnaesterca pronašao Havarda Nilsena, a Norvežanin je preciznim udarcem pod prečku doneo izjednačenje svom timu. Imali su gosti nekoliko dobrih šansi posle gola, Sebastian Ernst je pretio glavom, Timoti Tilman je čak pogodio i stativu, ali je nedostajalo i malo sreće da baavarski tim kući odnese sva tri boda.

Usnebruk i Aue, timovi iz sredine tabele, su u meču bez golova podelili plen i nastavili niz od pet mečeva bez trijumfa u prvenstvu.

NEMAČKA 2 - 23. KOLO:

Osnabrik - Aue  0:0

Vehen - Grojter Firt 1:1 (1:0)