Gori Trabzon, dimi se Bešiktaš - traje borba za treće mesto (VIDEO)

Crno-beli iz Istanbula stavili su treću poziciju na kocku posle ovog poraza, nije pomogla ni asistencija Adema Ljajića

Gori Trazbon, raduje se posle velike pobede. Gostvao mu je Bešiktaš koji je imao ambiciju čak da napadne i drugo mesto, ali se ispostavilo da je i svoju treću poziciju stavio pod znak pitanja. Trazbon je u brzopoteznoj paljbi slavio sa 2:1 (0:0) i tako prišao na samo dva boda zaostatka u odnosu na crno-bele.

Bešiktaš je pobedom mogao da se nada i borbi za drugu poziciju, ali posle ovog poraza će u poslednjem kolu gledati kako da sačuva i ovo treće mesto koje trenutno drži.

Posle prvog poluvremena nije bilo golova i samo se čekalo ko će prvi da potegne. Bio je to Trabzon koji je u prednost došao u 53. minutu preko Filipa Novaka. Omur je odlično centrirao i Novak je pogodio na drugoj strani.

Čekao se odgovor Bešiktaša i on je stigao 20 minuta kasnije, a strelac je bio Šinđi Kagava. Adem Ljajić mu je asistirao pošto je prethodno dobro driblao u protivničkom šesnaestercu, a Kagavi je ostao lakši deo posla.

Mnogi su pomislili u tom momentu da će Bešiktaš i da preokrene do kraja, ali Trabzon se nije predavao. Posle samo tri minuta od gola Japanca Jaziči je postigao fantastičan gol levom nogom i ubio je Bešiktaš koji posle toga nije mogao da se vrati.

Dodajmo i da je Antalija danas dočekala Malatiju i slavila sa 3:0, pa je sada razlika između ta dva tima dva boda u korist Jeni Malatije. Borba za petu poziciju takođe traje.

Trabzon u poslednjem kolu gostuje Rizeu, a Bešiktaš dočekuje Kasimpašu.

TURSKA 1 - 33. KOLO:

Kasimpaša - Konja 1:1 (0.1)