Genku derbi, ne pamti se ovako loš Anderleht, povreda Kompanija (VIDEO)

Luka Adžić zaigrao od 73. minuta za goste

Vensan Kompani je sišao sa mesta trenera, sada je samo igrač Anderlehta, ali to ne menja situaciju. U derbiju Genka i Anderlehta domaćin je slavio u velikom okršaju i derbiju, a ne pamti se ovako očajan start Kraljevskog kluba iz Brisela - 1:0 (0:0). I ne samo to, nego se i Kompani povredio (zadnja loža) i mogao bi čak da ne bude spreman za svoju oproštajnu utakmicu u Mančester Sitiju za tri sedmice. Kakav maler...

Ne ide pa ne ide Anderlehtu, a Genk je to znalački iskoristio. Nije to bila Bog zna kako dobra igra domaćina, ali je Genk uspeo da dođe do gola na startu drugog poluvremena i utaba sebi stazu do trijumfa.

Strpljivo je domaći tim vezao dodavanja, išao sa jedne na drugu stranu, dugačkom loptom stigao u šesnaesterac, tamo je Junja odlično spustio loptu za Samatu, a ovaj poslao loptu u mrežu za, ispostavilo se, tri boda.

Treba reći i da je jedan srpski igrač bio deo ovog susreta, a to je Luka Adžić koji je zaigrao za goste u 73. minutu kada je ušao sa klupe umesto Nesera Šadlija.

Prosto je neverovatno koliko Anderleht ima lošu sezonu. Ovo mu je bio peti meč u prvenstvu i do sada nema nijednu jedinu pobedu. Tačnije, Kraljevski klub je stigao samo do dva osvojena boda.

Sa druge strane Genk je na devet bodova, uhvatio je ritam i penje se polako na tabeli. Naravno, ima vremena da Anderleht poboljša ovu čemernu sezonu, ali kako igra...

Ne obećava da će se tako nešto dogoditi...

BELGIJA 1 - 5. KOLO

Genk - Anderleht 1:0 (0:0)