Prekid crne serije
Gectepe probio martovski led, Rize nastavio da tone

Dogodilo se i to. Gectepe je prekinuo užasan niz rezultata i ostvario prvu pobedu u martu. Golovima Berkana Emira i Stefana Napoleonija s početka drugog poluvremena sastav Ilhana Paluta je u Izmiru savladao neubedljivi Rize, koji je nastavio da tone i u ovom trenutku je bez pobede od 20. januara – 2:0 (0:0).

Gectepe je do pobede stigao apsolutno zasluženo, pritiskao je protivnika i napadao napadao tokom čitavog meča, iako je imao mnogo sreće kod prvog gola. Emir je gađao sa ivice kaznenog prostora u 56. minutu, a lopta je na putu do gola zakačila jednog protivničkog igrača i prevarila Akana.

Sve je bilo rešeno pet minuta kasnije, kada je odlično po desnom boku probio Andre Kastro, a na drugoj stativi na mestu bio Napoleoni.

Gectepe se probio na osmo mose, ali su mu pozicije koje vode u Evropu u ovom trenutku predaleko, dok je Rize prvi ispod crte u opasnoj zoni i uskoro će morati da popravi formu ukoliko misli da opstane u elitnom rangu takmičenja turskog fudbala.

Gectepe u narednom kolu dočekuje prvoplasirani Trabzon, dok Rize čeka Galatasaraj.

TURSKA 1 - 26. KOLO:

Ankaraguču - Rize 2:1 (2:1)