Fener ubacio u petu brzinu: Projektili Rodrigeza i Murićija zapalili Bosfor (VIDEO)

Komentari: 1
Navijači su mogli da uživaju

Imali su kadrovskih problema na početku sezone, ali kad Fenerbahče izvede najjači sastav čini se da u Turskoj nema ko da ga zaustavi. Sasvim solidna Konja osetila je to i na svojoj koži, pošto je Gari Rodrigez odigrao najbolji meč u Fenerovom dresu, a Vedat Murići sve začinio projektilom za konačnih 5:1 i euforiju navijača na “Šukru Saračoglu” stadionu.

Arhitekta veličanstvene pobede bio je Rodrigez, nekadašnji miljenik Galatasarajevih navijača koji je preko Al Itihada ovog leta stigao na pozajmicu u tabor Kanarinaca. Večeras je kreirao dva gola saigračima, a i sam je načeo Konju i to bombom iz 11. minuta. Maestralno!

Ispostavilo se da je to bio samo početak Konjine muke, iako je posle pogotka Nikolaja Jorgensena gost uspeo da autogolom Serdara Aziza unese kakvu-takvu neizvesnost u meč. Problem je samo bio to što ona nije dugo potrajala. Već u 28. minutu domaći su preko Ozana Tufana opet otišli na dva razlike da bi usledio nešto mirniji period igre pre no što su u finišu Fenerovi igrači opet razbuktali masu na tribinama.

Prvo lep pogodak Luiza Gustava za 4:1, a onda i šlag na tortu. Vedat Murići je u prijemu majstorski okrenuo čuvara, potom se namestio i ispalio još jedan projektil u mrežu protivničkog tima. Fenerbahče je sada drugi na tabeli, a ni Alanja nije daleko.

Pomenućemo još samo da je Marko Jevtović imao nezahvalnu dužnost da iz prvog lica prati uništavanje njegove ekipe svih 90 minuta.

TURSKA 1 - 9. KOLO

Rizespor - Ankaraguču 2:0 (1:0)