Završava se 33. kolo Super liga
Fener siguran, Erzurum za goli život

Izgubio je Bašakšehir bitku za Istanbul, izgubio derbi pretposlednjeg prvenstvenog kola i izgubio i rat u borbi za šampionsku titulu.

Neće maleni klub iz najpopularnijeg turskog grada moći da se pohvali ni ove sezone premijernim naslovom u klupskoj istoriji, a za to su sami krivi. Serija neuspeha u poslednje vreme, plus sinoćni poraz od 2:1 i to posle preokreta u drugom poluvremenu, ostavili su ih uoči finalnih 90 minuta na tri koraka za Galatasarajem, samim tim i bez šanse za šampionske počasti.

Tako će ekipa Fatiha Terima u poslednjem kolu na gostovanju protiv Sivasa moći i zvanično da proslavi novu šampionsku titulu. Sami su fudbaleri Bašakšehira krivi za večerašnji poraz, oni su sasvim dobro odrigrali prvo poluvreme i vodili sa 1:0 golom sjajnog Rijada Bajića, a uspeli su čak i da okrenu navijače Galatasaraja protiv svog tima prilikom izlaska s terena.

Tačku na 33. kolo staviće Erzurum i Fenerbahče, odnosno Ankaraguču i Sivas.

Fener je nekako preživeo očajnu sezonu i osigurao opstanak, ali njegov domaćin nije.

Erzurum je pretposlednji na tabeli, međutim, počeo je da skuplja bodove pred kraj prvenstva i ima ih deset iz poslednjih pet kola, ali...

I gosti su se razigrali, sa samo jednim neuspehom u minulih sedam rundi.

Erzurum još može da se izvuče jer se posle Fenera sastaje sa Kajzerijem koji se već raspustio.

Jeste da slavni gost igra pristojno, ali toliko se već obrukao da mu još jedna "packa" ništa ne znači. Opcija za golove je 2-4.

TURSKA 1 - 33. kolo

Kasimpaša - Konja 1:1 (0.1)