/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 3
Šalke zaboravio kako se pobeđuje

Kako igra Leverkuzen! To je prava fudbalska poezija, eksplozija, kako god hoćete. Ma, igraju Farmaceuti kao da su na nekim drogama. Melju, gaze, ne brenuju nikog.

Došao je Ajntraht u Leverkuzen i proveo se kao bos po trnju. Leverova mašina ga je gazila i mlela svih 90 minuta i ugurala mu četiri komada u mrežu – 4:0.

Kakav je to samo serijal rezultata: od početka prolećne polusezone, kada se svi frontovi uzmu u obzir, a Farmaceuti i dalje igraju na sva tri, dobili su deset utakmica sa ovom danas, uz remi sa Lajpcigom i jedini poraz od Hofenhajma. Sada već Leverkuzen ozbiljno kuca na vrata Lige šampiona.

Nije samo u pitanju uspešna serija rezultata, već atomski fudbal koji igraju puleni Pitera Boša. Samo na te dve utakmice koje nije dobio Leverkuzen je postigao gol, a na svim na kojima je pobedio – dva ili više. Mašina!

Ajntraht se danas držao četiri minuta dok nije primio prvi gol, a već posle 15 je bilo sve gotovo, jer je razigrani Lever vodio 2:0.

Filip Kostić je igrao svih 90 minuta, pošto se tek čeka da mu se potvrdi kazna zbog crvenog kartona, dok je Mijat Gaćinović ušao u igru u 57. minutu.

A, Herta je postala majstor fudbalskog vaskrsavanja. Prošle nedelje je posle 0:3 došla do boda u Dizeldorfu, a danas je gubila u Berlinu 2:0 od Verdera i ponovo došla do remija – 2:2.

Posle samo šest minuta igre gosti iz Bremena su vodili 2:0 i mirisalo je da bi mogli do pobede, prve posle pet uzastopnih poraza i sa ukupno jednim datim golom. Ali, nije vredelo. Herta je uspela da do poluvremena smanji zaostatak, a onda i da izjednači u drugom delu.

Što se tiče srpskih fudbalera, Marko Grujić je s Hertine klupe odgledao meč, dok je Miloš Veljković bio starter u odbrani Verdera.

Velika kriza drma Šalke. Tim iz Gelzenkirhena je zaboravio kako se pobeđuje. Vodio je protiv Hofenhajma, ali je ispustio dva boda do kraja – 1:1.

Rudarima je ovo sedmi uzastopni meč u Bundesligi bez trijumfa i polako tonu na tabeli. Hofenhajm je koji minut pre izjednačenja postigao gol koji je uz pomoć VAR-a poništen zbog ofsajda, ali je Baumgartner sve to “popravio” malo kasnije.