Espanjol vidi svetlo na kraju tunelu: Abelardov efekat je primetan (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 1
Klub iz Barselone odoleo u Sevilji

Bio je red da im krene. U prošlom kolu prva pobeda kod kuće u sezoni, a u ovom bod na vrućem gostovanju u Andaluziji. Dolazak Abelarda Fernandeza promenio je krvnu sliku manje poznatog tima iz Barselone, te Espanjol i te kako ima čemu da se nada u završnici sezone koja je slutila na apokalipsu. Plavo-beli su na otvaranju nedeljnog programa 24. runde La Lige odoleli u Sevilji i popravili šanse da jesen dočekaju u društvu najboljih španskih klubova.

Kakav je zaokret napravio nekadašnji reprezenatativac Crvene furije na klupi Espanjola kazuje i kretanje rezultata na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“, pošto su gosti pokazali psihološku stabilnost, okrenuli rezultat u svoju korist posle zaostatka u ranoj fazi meča, ali nisu uspeli da sačuvaju prednost, pošto su završnicu dočekali brojčano neravnopravni – 2:2.

Remi na terenu kandidata za plasman u Ligu šampiona i te kako se može smatrati pozitivnim učinkom za Abelardov tim, naročito ako se zna da je igrao bez najvrednijem zimskog pojačanja, povređenog napadača Raula de Tomasa. U njegovom odustvu zablistao je drugi novajlija iz prethodnog prelaznog toka, Adrijan Embarba, plaćen Rajo Valjekanu 10.000.000 evra. Desnokrilni vezista je pokazao da ume da bude opasan iz prekida, mudrim potezom iz slobodnog udarca doneo je izjednačenje, a Kinez Vu Lei, početkom nastavka i preokret, sedmim golom u sezoni u svim takmičenjima, a prvim otkako je pre mesec i po dana pogodio za remi sa gradskim rivalom Barselonom. Baš od toga meča, Espanjol je sa Abelardom na klupi osvojio devet od mogućih 18 bodova i postao kandidat da se spasi.

Sevilja, za koju je od 54. minuta igrao Nemanja Gudelj, jeste povela ranim golom Lukasa Okamposa, ali će joj za evropske ambicije biti potrebno da bude ubedljivija i efikasnija. Naznake da je dobro pazarila tokom zime dao joj je Suso, novajlija iz Milana, čiji je hitac deset minuta pre kraja omogućio remi, s tim da valja naglasiti da je Espanjol nešto ranije ostao sa desetoricom zbog isključenja Viktora Sančeza.