El Sadar je neosvojiva tvrđava: Tri godine je kuvalo u Ronkalji, grunulo je protiv Viljareala (VIDEO)

Osasuna iz dvojke u keca

Klub X je avanzovao. Posle pet remija u poslednjih šest kola Osasuna je konačno ostvarila drugu pobedu u sezoni. El Sadar je ostao neosvojiva tvrđava, ali je iz četvrtog pokušaja dočekao da klub iz Pamplone na njemu slavi pobedu u Primeri. Stradao je Viljareal, iako je imao gol prednosti već od trećeg minuta, ali nije imao snage da izdrži nalete domaćina, kao osice su leteli po terenu sve dok nisu okrenuli na 2:1 i odmakli od opasne zone.

Pau Tores je prvi potegao, ali pogodak Fakunda Ronkalje za izjednačenje vrteće se narednih danima po fudbalskim emisijama na Pirinejima. Argentinski defanzivac je poslednji gol postigao još 4. decembra 2016, tri godine se u njemo kupilo, sve dok danas nije katapulitirao loptu sa 30 metara u malu mrežicu. Ništa tu nije mogao Serhio Asenho, ovakvi gromovi proždiru sve pred sobom.

Taj Ronkaljin gol je pao na vreme, već na samom početku drugog poluvremena. I taj Ronkaljin gol je predstavljao injekciju vitamina za Osasunu. Viljareal je posle sasvim rutinski obavljenog posla u prvih 45 minuta u nastavku bio sabijen u Asenhovom naručju. Čekala se samo jedna greška, jedan trenutak nepažnje da sav trud gostiju propadne, u 79. minutu napravio ga je Karl Toko Ekambi izgubivši loptu na svojoj polovini terena, Pau Tores je bio ispred prezimenjaka Roberta Toresa, ali niko nije pazio na Ezekijela “Čimija“ Avilu.

Asenho je i drugi put kaputilirao, a El Sadar je dočekao da slavi pobedu. Poslednji poraz je, verovali ili, oplakao još pre 550 dana, 1. aprila 2018. godine u sudaru sa gostima sa Tenerifa. I od tada je Osasuna nesavladiva na svom terenu.

A gostovala je tamo i jedna Barselona...