Timu iz Arnema bila dovoljna pobeda od 3:1 nad Groningenom
Edegard igra kao da je već u Ajaksu – Vitese prošao (VIDEO)

Bilo je na kraju vrlo čupovo, delovalo je da igrači Vitesea previše kombinuju, i da će se prekomandovati u zamislima da umiru u fudbalskoj lepoti. Na kraju je bilo 3:1 za tim iz Arnema, što mu je bilo dovoljno da kao pobednik završi dvoboj u polufinalu baraža za Ligu Evrope protiv Groningena. Prvi meč pripao je timu sa severa Holandije (2:1).

Kao furija odigrao je Vitese prvo poluvreme. Napadali su Groningen sa svih strana, a kada se tome doda da je Martin Edegard bio raspoložen za igru.Upravo je vezista Real Madrida na pozajmici u Viteseu bio strelac prvog gola. Elegantno je primio loptu u drugom minutu i zakucao je u mrežu rivala.

Nije to stao momak za čije usluge je Ajaks spreman Kraljevskom klubu da iskešira 20 miliona evra. Posle golova napunio je statistiku i asistencijama. Dva puta je spajao sa golom Matavža, a Slovenac je povećao prednost domaćina na 3:0.

Nije to bilo sve. Vitese je i u nastavku igrao vrlo dopadljivo. Odigravali su domaći često petama. Za nešto opušteniji pristup kažnjeni su u 81. minutu kada je pogodio Sirhuis.

Ipak, to je bilo sve, pa se Vitese plasirao u finale, gde će ga čekati Utreht.