Dva penala, tri crvena kartona, neviđene gluposti igrača Kaljarija i prokockanih 2:0 za sedam minuta (VIDEO)

Komentari: 7
Ovo bi moglo skupo da ih košta...

Dva penala, tri crvena kartona, tri gola, neviđene gluposti igrača Kaljarija i prokockani 2:0 u poslednjih sedam minuta utakmice na Via del Mareu! Jedan od najuzbudljivijih mečeva ove sezone u Kalču bez dileme, završen je nerešeno (2:2), tim sa Sardinije zadržao je četvrtu poziciju (ima bolju gol razliku od Rome), ali ako mu u finišu šampionata budu zafalila ova dva boda (recimo, za izlazak u Evropu, ili možda čak za Ligu šampiona) znaće i navijači i svi ostali u klubu na koga treba upirati prstom.

Jer ono što su u finišu utakmice u lećeu uradili desni bek Fabricio Kaćatore i golman Robin Olsen (inače pozajmljen igrač Rome) najblaže se naziva glupošću. Kod rezultata 2:0, kada njegov tim apsolutno kontroliše sve na terenu i grabi ka trećoj vezanoj pobedi, Kaćatore pravi neshvatljiv potez. Olsen je bio savladan, lopta išla u praznu mrežu, a iskusni defanzivac namerno je rukom zaustavio. U golmanskom stilu. Sudija Marijani nije imao kud - penal i crveni karton.

Đanluka Lapadula preuzeo je odgovornost, tukao snažno - ne baš precizno - i lopta se promuvala kroz ruke Robina Olsena. Ovaj ustaje, besan što je imao na ruci, ispucava daleko na tribine, a Lapadula mu se unosi u facu i gura ga. Šveđanin totalno van kontrole udara (ili bolje reći snažno odguruje) Lapadulu i Kaljari ostaje s dva igrača manje. Doduše, odmah zatim i napadač Lećea mora napolje, ali domaći su u naletu koji ne nemoguće zaustaviti.

U prvom minutu sudijske nadoknade odbrana Kaljarija zaboravila je na levog beka Marka Kalderonija i njegov hitac završava u mreži - 2:2 za ludnicu na stadionu i tugu gostiju sa Sardnije.

Sve što se događalo pre ovog finiša mnogo je manje uzbudljivo, ali valja nam pomenuti. Gosti su poveli sa 1:0 pogotkom Žoao Pedra sa bele tačke u 30. minutu, da bi Radža Najngolan u 67. duplirao prednost. Leće je izgledao potpuno bespomoćno. A onda...