Dva penala, dva gola i tri nova boda za Atletiko (VIDEO)

Madriđani slavili na gostovanju Granadi (2:1), Hetafe dobio Viljareal na Madrigalu
""

Atletiko je arhivirao i Granadu i vratio se na samo bod zaostatka u odnosu na lidera Barselonu! Madriđani su slavili na gostovanju Granadi rezultatom 2:1, oba gola postigli su posle penala.

Napadač Jorgandžija dva puta je rušen u šesnaestercu, zbog ovog drugog jedanaesterca domaći su i protestovali, jer su smatrali da je u pitanju simuliranje, ali to im nije mnogo pomoglo. Prvi put precizan sa bele tačke bio je Dijego Kosta u 38. minutu, a drugi put je sam Vilja preuzeo odgovornost i - nije pogrešio. Igrao se 77. minut.

Ovaj prvi pogodak ostavio je Kostu posle 11. kola usamljenog na vrhu liste strelaca (12 golova), pošto je ponovo uspeo da pretekne Ronalda, koji se sinoćnjim het-trikom izjednačio sa njim.

U samom finišu bilo je malo uzbuđenja, ali Simeoneov tim nije dozvolio senzaciju. Nakon crvenog kartona Felipea Luiza u 89. minutu, Iaglo je smanjio na 1:2, međutim, bilo je prekasno da bi Granada uspela da se dokopa boda.

Inače, treba pomenuti da je ovo prvi gol domaćeg tima u okršajima s Atletikom u poslednje tri godine.

U drugom večerašnjem meču još jedna pobeda gostiju. Hetafe je nadigrao Viljareal na Madrigalu i tako pokazao da ume da igra na ovom stadionu, na kojem je slavio i prilikom prethodnog njihovog susreta. Pogotke za goste postigli su Marika u 5. i Sarabija u drugom minutu nadoknade vremena.

Domaćin je, treba i to pomenuti, od 39. minuta igrao bez isključenog Pabla.