Dva lepa skalpa iza Eibara, smeši se i Betis

Domaćin ima kadrovske probleme

Gomila kadrovskih problema muči Betis pred večerašnji okršaj sa Eibarom na premijeri 8. kola Primere (21.00). Oba tima su na istom bodovnom učinku. Osvojili su po osam bodova i to je dovoljno tek za plasman u donji deo tabele.

Strateg zeleno-belih iz Sevilje, Rubi, potencijalno bi trebalo da se suoči sa velikim broj izostanaka, jer se očekuje da na teren ne istrči najbolji pojedinac Nabil Fekir, pa zatim Sidnej, Kanales, Gerero, Huanmi i Kaptum. Neko od njih bi u teoriji, uz dozvolu lekara, mogao da se nađe u protokolu, pošto Betis očekuje težak duel. U goste stiže zahuktali Eibar, koji je u mini-nizu u kojem iza sebe ima dva lepa skalpa, Seltu i Sevilju. Betis je već izgubio tri utakmice, a dva poraza su bila baš teška. Oba su Rubijevi izabranici doživeli na gostovanjima kvalitetnim protivnicima, ali kada prime po pet golova, onda nema opravdanja. Donekle mogu da traže opravdanje za 5:2 na Nou Kampu, dok su u prošlom kolu sa 5:1 izgubili u domu Viljareala. Prekinut je tako na bolan način niz od četiri meča bez poraza, od čega su dva puta pobedili i ta dva trijumfa na domaćem terenu su im i jedini do sada.

Eibar je bez pobede bio u prvih pet kola i u tom periodu je sakupio samo dva boda. Odigrali su Oružari dva remija bez golova na gostovanjima, dok su tri poraza bila minimalna. U šestom kolu su puleni Hosea Luisa Mendilibara prvi put pobedili i to Sevilju, a način na koji su to učinili je poseban. Gubili su sa 2:0 i to je bio rezultat sve do sredine drugog poluvremena. U narednih 15-tak minuta su postigli tri gola i preokrenuli. U poslednjoj rundi Eibar je porazi Seltu na svom stadionu, a posebno se istakao golman Oružara Marko Dmitrović, koji uspeo da sačuva mrežu i pored penala koji je dosuđen gostima. Jago Aspas je pokušao "panenkom", ali ga je srpski reprezentativac "pročitao".

ŠPANIJA 1 - 8. KOLO

21.00: (2,05) Betis (3,45) Eibar (3,60)

13.00: (2,05) Leganes (3,35) Levante (3,80)
16.00: (1,32) Real Madrid (5,70) Granada (9,00)
18.30: (1,60) Valensija (3,70) Alaves (6,25)
21.00: (2,95) Osasuna (3,25) Viljareal (3,45)

12.00: (2,50) Majorka (3,05) Espanjol (3,05)
14.00: (2,70) Selta (2,95) Bilbao (2,90)
16.00: (5,10) Valjadolid (3,50) Atletiko Madrid (1,75)
18.30: (1,95) Sosijedad (3,35) Hetafe (4,20)