Drama u finalu! Šaponjić je kralj Fife posle gola u nadoknadi vremena

Komentari: 11
Fudbaler Atletiko Madrida slavio u finalu Mozzart All Star humanitarnog turnira protiv Luke Adžića

Prvotimac Atletiko Madrida Ivan Šaponjić prvi je osvajač humanitarnog turnira Mozzart All Star. On je u dramatičnom finalu savladao igrača Anderlehta na pozajmici u Emenu Luku Adžića rezultatom 2:1, a odlučujući pogodak postigao je u nadoknadi vremena i tako zvanično postao "kralj Fife".

Osim 10.000 evra koje je Mozzart obezbedio pre početka turnira, od gubitnih tiketa prikupljeno je još 200.000 dinara, a ukupna suma biće donirana Infektivnoj klinici za borbu protiv virusa korona.

Šaponjić je do "trofeja" stigao vodeći svoj Atletiko Madrid, dok je Adžić igrao sa Mančester Sitijem i takođe pokazao prilično zavidno umeće u ovoj popularnoj igrici. Napadač Jorgandžija je bio favorit pred sam okršaj, s obzirom na sve prikazano do sada, ali je u finalu viđeno ozbiljno nadmudrivanje dva tima. Jasno je i da je bila prisutna i određena doza treme, pošto se radilo o odlučujućem meču.

Mančester Siti je krenuo znatno konkretnije, napadački, što je uostalom stil koji i krasi Adžića u ovoj igri, dok je Šaponjić kao i uvek igrao na strpljenje, bez mnogo rizika, sa temeljnim građenjem igre. Ali ni Adžić nije previše išao napred, što je možda bio i ključ ovako neizvesnog meča. Jan Oblak je bio najzaslužniji za to što Atletiko Madrid nije vadio loptu iz svoje mreže u prvom poluvremenu, dok se u nastavku ipak promenila slika na terenu, što je na kraju i rezultiralo golovima sa obe strane.

Atletiko Madrid je pogodak postigao iz prve velike prilike u nastavku. Tada se u 70. minutu utakmice u kaznenom prostoru Mančester Sitija, nakon dobrog duplog pasa sa Saulom, najbolje snašao snažni Dijego Kosta i iz drugog pokušaja, nakon pogođene stative, zatresao mrežu Građana. Ipak, nagrada za vrlo dobar meč Građana stigla je u 83. minutu. Tada je Sane ostao sam na desnoj strani, pronašao je Aguera, a ovaj pronašao put do mreže.

Ali, kao i u polufinalu igrač odluke u dresu Jorgandžija bio je Tomas Parti, koji je u prvom minutu nadoknade iznenada izbio pred gol Građana i pogodio nebranjeni deo mreže.
"Adža je odlično odigrao, nisam uspeo kao do sad da kroz sredinu provučem loptu. Po treći put pobeđujem Siti na turniru i na kraju veliki Tomas Parti! Sad ću da mu pošaljem poruku, a-ha-ha. Može se reći da je igrač turnira, i u prošloj utakmici je postigao gol. Nadamo se da će biti još ovakvih turnira i da pomognemo ljudima, to je prvenstveno", poručio je Šaponjić.

Treće mesto pripalo je Nikoli Milenkoviću, koji je sa svojim Mančester Sitijem sa ubedljivih 6:0 savladao Veljka Nikolića i njegov Liverpul. Može se reći prilično iznenađenje. Ne zbog pobede defanzivca Fiorentine, već zbog visine rezultata, pošto je mladi vezista Crvene zvezde bio odličan u dosadašnmjem toku turnira.

Ipak, ovo je bilo veče Blekija Milenkovića, koji je odigrao sjajnu partiju, sve mu je polazilo za rukom. Odlično je otvorio meč, stigao do ozbiljne prednosti, a potom koristio praktično svaku grešku protivnika. Siti je bio strpljiv u odbrani, dok je Liverpul zbog brzo primljenih golova morao da krene izuzetno ofanzivno, napravio je brojne propuste u odbrani što su Građani iskoristili i do vrha napunili Alisonovu mrežu.
"Kao što je i Šaponjić rekao juče, u ovoj igrici je važan i faktor sreće, pa se može reći da je sve što nije ušlo juče ušlo večeras. Velja nije imao sreće, nije bio njegov dan, ali srećan sam što sam pobedio u utakmici za treće mesto. Mi smo svi prijatelji, ovo je samo bio podstrek da se nadmećemo. Glavna stvar je taj humanitarni aspekt, što je bio dodatni plus i zbog čega smo igrali", rekao je Milenković nakon meča za teće mesto.