Nova pobeda, novi gol Holanđanina
Dostu nije dosta, Sporting je zreo (VIDEO)
""

Ako ove sezone ne osvoje titulu, onda stvarno... Skoro 16 godina Sporting iz Lisabona gleda kako se Benfika i Porto kite titulama. Gleda i pati. Čini se da je sada vreme za prekid dominacije velikih rivala.

Novom pobedom, ovoga puta nad Portimonenseom od 2:0, Sporting je nastavio mrtvu trku sa Portom i opet pobegao Zmajevima na tri boda prednosti. Porto sutra ima domaći zadatak da savlada Maritimo.

PRELAZZI: Neznani golgeteri i Sportingovo dugo čekanje

Sporting je u seriji od četiri pobede, a Bas Dost je u seriji golova. Holanđanin je pogodio treću utakmicu zaredom i ima devet golova na poslednjih sedam mečeva!

Pobedu Sportinga je najavio mladi vezista Bruno Fernandeš golom u osmom minutu pošto mu je majstorski asistirao Fabio Koentrao. Gosti su od 55. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Hakman, a pet minuta kasnije je Dost rešio sve posle prodora Martinsa i povratne lopte koju je propustio da iskoristi Fernandeš