Grifoni remizirali sa Kaljarijem na svom terenu - 1:1

Očaj i neverica na Marasiju. Đenova je osvojila samo jedan bod protiv Kaljarija na svom terenu, pa već sutra može u opasnu zonu, ukoliko Empoli savlada Torino - 1:1 (0:1).

Kaljari je vodio sjajnim golom Pavoletija od 40. minuta, posle čega je domaćin napadao svim silama, stezao obruč, ali nije stvorio veliki broj prilika. Ipak, na kraju je pravda donekle stigla sa bele tačke u 89. minutu. Bradarić je igrao rukom u svom šesnaestercu, posle čega je ragovao VAR, a arbitar Valeri pokazao na belu tačku. Domeniko Krišito je bio neumoljiv, ali nije ostalo dovoljno vremena za potpuni preokret. Gosti su zadovoljni i sa tim jednim bodom, pošto su sada i zvanično opstali u ligi.

Đenova je na početku pripretila preko Pandeva, ali se sve promenilo posle Pavoletijevog gola. Gosti su se branili, ali prilično samouvereno, pa je delovalo da domaćin neće uspeti da stigne do izjednačenja. Ipak, onda kada je u tome uspeo, umalo se nije domogao i trijumfa.

Rezervista Kristijan Kuame je iznenada ostao sam na denom boku, ali je usledio slab udarac koji je završio u rukama Andreja Radua.

Ekipa Ćezarea Preandelija u poslednjem kolu gostuje Fjorentini, koja verovali ili ne još uvek nije i zvanično obezbedila opstanak, s obzirom da ima samo pet bodova više od Empolija.

ITALIJA 1 - 37. KOLO:

Udineze - SPAL 3:2 (3:0)