Debitovala je nova trenerska zvezda: Pobeda nad fenjerašem uz dva igrača više od 20. minuta i penal (VIDEO)

Komentari: 2
Skupo plaćeni Ruben Amorim imao pričlično sreće u prvom meču na klupi lisaboinskih Lavova

Lisabonski Sporting je prethodne nedelje uzburkao ne samo portugalku, već i evropsku fudbalsku javnost odlukom da od Brage kupi trenera Rubena Amorima i plati obeštećenje od 10.000.000 evra za njega.

Mladi strateg koji je iza sebe imao tek dva meseca rada u prvoligaškom fudbalu je preko noći postao tema o kojoj se priča jer je u pitanju treće najskuplje obeštećenje u istoriji fudbala kada su treneri u pitanju. Čak je i legendarni Luis Figo kritikovao svoj nekadašnji klub zbog tako hrabre odluke.

A večersas je Amorim debitovao na klupi posrnulog velikana. I pobedio! Doduše, uz prilično sreće... Sporting je u Lisabonu sa 2:0 savladao Aveš koji je ubedljivo poslednji u ligi, ali tako što je od 20. minuta meča imao dva igrača više i drugi gol je dao iz penala.

U odnosu na prethodnika Silasa, Amorim je promenio sistem igre i zaigrao sa trojicom štopera u liniji u formaciju 3-4-2-1. Nije mnogo menjao igrače i uglavnom se oslonio na dosadašnje standardne prvotimce. A posao su mu olakšali gosti i sudija Manuel Oliveira.

Arbitar je prvo u 11. minutu isključio Rubena Makeda zbog grubog starta otvorenim đonom koji je proverio uz VAR konsultaciju, a u 20. minutu je pokazao drugi šuti karton vezisti Luizu Fernandu zbog povlačenja rivala sa zemlje. Sa dvojicom igrača manje je bilo pitanje kada će Aveš kapitulirati. Mada se to nije desilo u prvom poluvremenu...

Ispromašivali su se Šporar, La Plata, Batalja, a Vijeto je strašnim šutem sa 20 metara pogodio prečku i  Amorimovih prvih 45 minuta na klupi Sportinga su bili prilično histerični. Pogotovo što je u 25. minutu zamenio Makedonca Ristovskog koji nije bio povređen i nije mu bilo jasno zbog čega izlazi iz igre pa je začuđujuće gestikulirao prema novom treneru.

Nastavio je Sporting i u drugom poluvremenu da stvara šanse i gosti su konačno kapitulirali u 62. minutu. Vendel je centrirao sa levog krila, a Šporar bio najviši u skoku na petercu. Pet minuta kasnije, gostujući kapiten Figeredo je igrao rukom u svom šesanestercu, a Vijeto je bio precizan sa bele tačke za konačnih 2:0.