Čukarički preskočio Partizan, Kajević u 90. za potpuni preokret protiv Rada

Komentari: 6
Lutovac doneo vođstvo Građevinarima koji nisu izdržali

Čukarički je opet treći na tabeli Superlige, ispred Partizana koji ima utakmicu manje. Brđani su na svom terenu, posle velikog preokreta, pobedili Rad sa 2:1 u premijernoj utakmici 17. kola nacionalnog šampionata.

A junak ove pobede bio je Asmir Kajević koji je u 90. minutu zatresao mrežu Građevinara i poništio sav njihov trud, nanevši im deseti poraz.

Prvo poluvreme proteklo je u nešto boljoj igri Rada, koji je uspeo da iznenadi domaćina. Igrao se 20. minut kada je Filip Bainović proigrao Aleksandra Lutovca, defanizivac Građevinara pogodio metu.

Tek u nastavku utakmice Čukarički je u potpunosti preuzeo inicijativu i kontrolu situacije na terenu. Iz takve postavke počele su da se ređaju i šanse.

I na kraju su Brđani potpuno okrenuli utakmicu za samo 15-ak minuta. Najpre je u 76. minutu izjednačio Samjuel Ovusu, a onda je već pomenuti Lutovac bio brži od pištaljke sudije Živkovića.

SRBIJA 1 - 17. KOLO

Čukarički - Rad 2:1 (0:1)