"Igrao sam na toj utakmici, ali ne želim se da se prisećam. To se jednom desi, ali siguran sam da ovoga puta nema šanse da izgubimo na takav način. Verujem da nećemo izgubiti", poručuju Zeničani
Čelik još pamti 0:6...

U poslednjem meču prvog kola bosanskohercegovačke Premijer lige snage će odmeriti Široki Brijeg i Čelik (21.00). Domaći su prema kladionici MOZZART apsolutni favoriti. Ipak, treba imati na umu da je Široki u toku nedelje ispao iz prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope i da je veliko pitanje kakva atmosfera vlada u redovima domaće ekipe...

Podsetimo, Kajrat i Široki Brijeg postigli su tri gola za četiri minuta. Igrao je domaćin na ler, jer je imao prednost iz prve utakmice od 2:1. Mirno je kontrolisao rezultat i igru, navijačima baš i nije bilo posebno zanimljivo i kada je susret ušao u sam finiš nastala je jurnjava. Najpre je Široki poveo 1:0 golom Bagarića iz penala u 90. minutu. Bosancima je bio potreban još jedan pogodak za prolaz. Umesto toga, primili su do 93. minuta dva. Najpre je Orazov u 92. izjednačio, da bi Kuat u 93. minutu doneo pobedu Kazahstancima. Na kraju, Kajrat je otišao dalje...

Nakon ispadanja iz Evrope u Širokom Brijegu fokusirani su samo na meč sa Zeničanima.
"Očekuje nas zahtevna utakmica, Čelik ima izrazito dobre pojedince i na to moramo posebno obratiti pažnju. Ipak, za ovu utakmicu se pripremamo već mesec dana, od početka priprema. Verujem da ćemo se prikazati u dobrom svetlu, odigrati kvalitetno, upisati tri boda pred svojim navijačima i tako započeti sezonu na najbolji mogući način", rekao je pomoćni trener Širokog Brijega Jure Ivanković.

Čelik je prošle sezone upravo na Pecari, u okviru trećeg kola, doživeo najteži poraz sezone (0:6), a u oba susreta koja su igrali u Zenici rezultat je bio 1:1. Turski trener na klupi crno-crvenih Hasan Ezer na ovom meču neće računati na Aidina Mahmutovića, Nermina Hajdarevića, Enija Zilića, Almira Čubaru i Paragvajca Karlosa Fabijana, a u konkurenciji neće biti ni povređeni Harun Varda i Luka Miletić koji se oporavljaju nakon operacije kolena.
"Igrao sam u toj utakmici, ali ne želim se ni da se prisećam. To se jednom desi, ali siguran sam da ovoga puta nema šanse da izgubimo na takav način. Verujem da nećemo izgubiti", istakao je ofanzivni vezista Čelika Anel Dedić.

Oba tima su poslovali na nuli ovog leta. Široki Brijeg je ostao bez Eliomara koji je otišao u Mladost iz Lučana kao slobodan igrač. Golman Bojan Pavlović se vratio u Sarajevo iz Čelika sa pozajmice, dok je napadač Stevo Nikolić prešao u Žarkovo.