Nemotivisani Midtjiland primio četiri komada
Brondbi zgazio Vukove, živi san o Ligi Evrope
Radost dvostrukog strelca Vlčeka

Iskupio se Brondbi pred svojom publikom danas za kiks od pre nekoliko dana u finalu Kupa Danske protiv Midtjilanda i pobedom nad istim rivalom od 4:1 sačuvao šanse u borbi za četvrto mesto i baraž za Ligu Evrope.

Iako mu Odenze trenutno beži tri boda u poslednjem kolu Brondbi ga dočekuje na svom terenu, a kako ima bolji međusobni skor pobeda će mu garantovati plasman na četvrto mesto i dogiravanje za izlazak na međunarodnu scenu.

Što se tiče današnjeg meča, nemotivisani gosti su ga bolje otvorili i poveli preko Evandera već u 14. minutu. Bio je to pogodak koji je razgalio tačno 11 navijača gostujućeg tima (toliko su karata i kupili za ovaj meč), ali je radost Midtjilanda trajala relativno kratko. Do odlaska na odmor Kamil Vilček i Šveđanin Hedlund preokrenuli su rezultat i najavili potpunu ofanzivu domaćina u nastavku.

Sa još dva gola Tiblinga u 64. i najboljeg strelca Vilčeka u 79. Brondbi je zaokružio preokret i ubedljiv trijumf za mirniju završnicu sezone. Miftjilendu ovaj poraz ne znači ništa, dok Brondbi pobeda ostavlja u životu u pokušaju da se na kraju domognu Evrope posle vrlo loše sezone.

DANSKA 1 - 35. kolo

Nordsjiland - Odenze 2:2 (1:2)