Briž se oporavo od traume sa Old Traforda: Rits u 89. gurnuo šampiona od plej-ofa

Komentari: 1
Na gostovanju kod Genta 2:1 za lidera Pro Lige

Petarda Mančester Junajteda u Ligi Evrope od pre tri dana stavljena je ad acta. Jeste se Briž mučio protiv Genka sve do 89. minuta, ali Mats Rits je, kao i pre dve nedelje kada je protiv Vasland Beverena doneo svom timu tri boda u sudijskoj nadoknadi, ipak aktuelnom lideru šampionata Belgije doneo pobedu od 2:1 i sačuvao ga na suverenom prvom mestu na tabelui,

Mogao je Rits da olakša posao svom timu i u uvodnih deset minuta meča, kada je posle odličnog otvaranja utakmice i gola Čarlsa de Ketelara imao priliku da prednost duplira, ali je golman Genka Tomas Didilon odlično reagovao. Samo par minuta kasnije stigla je kazna. Povratna lopta Eduarda Sobola upućena ka Simonu Minjoleu bila je prekratka, a poklon Ukrajinca iskoristio je Džunija Ito i poravnao rezultat.

Nastavak utakmice nije doneo previše uzbuđenja, tek po koju polušansu, činilo se da su i jedni i drugi zadovoljni podelom bodova, ali Rits nije tako mislio. Ovog puta asistent mu je bio David Okereke čiji je centaršut Rits glavom maestralno pretvorio u gol vredan nova tri boda.

Posrtanje šampiona Belgije se nastavilo i Gent je sada još dalje od plej-ofa, dok Briž sigurno korača ka 16. tituli prvaka. Drugoplasirani tim je večeras izgubio od Serkl Briža golom Oge još u prvom minutu utakmice. Bio je to jednostavno šok od kojeg gosti nisu mogli da se oporave. Sa druge strane, u derbiju vrha tabele slavio je Šarlroa, koji je sa dva gola uspeo da dođe do pobede protiv Standarda iz Liježa na domaćem terenu i tako zasedne na treću poziciju upravo iza Genta.

BELGIJA 1 - 28. KOLO

Sint Trojden - Mehelen 0:3 (0:0)