Briž se mučio, pa u 95. minutu stigao do pobede

/ Izvor: mozzartsport
Junak meča dvostruki strelac Mats Rits

Pošteno je Klub Briž morao da se namuči da bi stigao do pobede protiv jedne od najslabijih ekipa u belgijskom prvenstvu. Strepeli su navijači Briža sve do 95. minuta, kada je Mats Rits postigao odlučujući pogodak i tako doneo važnu pobedu lideru belgijskog šampionata protiv Vasland Beverena - 2:1 (1:0).

Ovaj trijumf učvrstio je ekipu Filipa Klemona na liderskoj poziciji sa devet bodova prednosti u odnosu na Gent. Ipak, do pobede nije bilo nimalo lako doći, pošto je Beveren pružio znatno jači otpor nego što se očekivalo, ako se uzme u obzir da je uoči ovog duela bio pretposlednji na tabeli.

Sve je išlo po planu za Briž tokom prvog poluvremena. Razlika u kvalitetu bila je očigledna, čemu svedoči podatak da gosti tokom prvog dela igre nisu uspeli da upute udarac ka golu Simona Minjolea. Međutim, crno-plavi nisu uspevali da probiju bunker Beverena sve do 40. minuta kada je posle velike gužve u šesnaestercu Mats Rits zatresao mrežu. Defanzivnom vezisti ovo je bio četvrti pogodak u sezoni, a činilo se da će nakon ovog gola situacija biti znatno lakša za lidera na tabeli.

Ipak, Beverenova taktika da se preko potencijalnog kontranapada ugrozi gol favorizovanog protivnika isplatila se u 53. minutu. Srpski defanzivac Aleksandar Vukotić bio je pokretač akcije koja je gostima donela izjednačenje. Poslao je dugu loptu ka mladom Damu Fulonu, koji je posle sjajno istrčane kontre ubacio loptu u šesnaesterac na koju je naleteo Tur Dirks i preciznim udarcem savladao Minjolea.

Taman kada je delovalo da će Vasland Beveren odoleti protiv apsolutnog favorita, usledio je hladan tuš.   Prvo je Tomas Ađepong dobio drugi žuti karton i ostavio goste sa igračem manje u finišu susreta, da bi potom Mats Rits drugim golom na meču doneo opšte oduševljenje domaćim navijačima, ali i vredna tri boda za Briž u borbi za titulu.

BELGIJA 1 - 26. KOLO:

Eupen - Gent 2:3 (2:2)