Božović ostao bez pobede u 89. minutu - crveni za Mijailovića, Despotović promašio penal...

Komentari: 3
Orenburgu slađi bod...

Posle šest utakmica bez pobede u finišu prvog dela sezone (pet poraza i samo dva postignuta gola), Krila Sovjetov bila su na minut od prekida crne serije u prvom meču u Rusiji u 2020. godini. Četa Miodraga Božovića dugo je vodila sa 1:0 protiv jednog od najvećih konkurenata u borbi za opstanak - Orenburga, da bi na kraju susret bio završen bez pobednika - 1:1.

Prolećna premijera u Rusiji bila je vrlo uzbudljiva, uz najblaže rečeno čudne odluke glavnog sudije Meškova. On je u 23. minutu isključio srpskog internacionalca Srđana Mijailovića jer je ovaj napravio prekršaj za najstrožu kaznu. Ono što dovodi u sumnju njegovu odluku jeste činjenica da bivši vezista Zvezde nije prethodno imao javnu opomenu, nije bio poslednji igrač odbrane, niti je koristio laktove. Prosto, radilo se o običnom vazdušnom duelu...

Odgovornost u gostujućem timu preuzeo je još jedan srpski internacionalac i bivši prvotimac beogradskih crveno belih - Đorđe Đespotović, međutim nije pogodio. Bolje reći, golman domaćina Frolov ga je pročitao.

Tim iz Samara kaznio je taj promašaj Despotovića u smiraj prvog dela. Mrežu Orenburga pogodio je iskusni Slovenac Denis Popovič. Utisak je da se glavni arbitar ponovo nije proslavio, jer golu je prethodio snažan sudar jednog igrača domaćeg sastava i golmana gostiju, što obaj nije okarakterisao kao prekršaj, mada je elemenata, čini se, bilo.

Dugo je Božovićev tim s desetoricom u polju čuvao tu prednost, da bi u 89. minutu ipak poklekao. Strelac lepo gola posle velike gužve u šesnaestercu bio je Rikardo Alveš.