Bod po bod – opstanak! Sent Etjen se ne predaje (VIDEO)

Da li će bivši vicešampion Evrope izdržati?

Okolnosti na stadionu Žofroj Gišar uopšte nisu dobre, ali Sent Etjen ne planira da se preda i odustane! Gotovo da su zaboravili fudbaleri Sent Etjena kada su poslednji put osetili slast ligaške pobede – 25. januar protiv Nima 2:1 – što se drastično odrazilo i na ekipu i na poziciju na tabeli, ali uprkos nimalo prijatnom momentu i nizu od pet poraza u šest kola do ove utakmice, bod protiv Bordoa može da bude zlata vredan – 1:1 (0:0).

Na kraju, dobro je što je bivši vicešampion Evrope uopšte uzeo taj jedan bod. Jer, gosti su poveli nešto više od sat vremena igre poveli sa 1:0 posle diskutabilnog gola Džoša Madže i nije izgledalo da bi Sent Etjen mogao da se oporavi od tog šoka, ali je on stigao relativno brzo. Samo tri minuta kasnije Denis Buanga iskoristio je teledirigovano dodavanje Rijada Budebuza i smestio loptu u mrežu jednim trzajem glavom, posle čega se čak nakratko razmišljao i o napadu na pobedu.

Umesto toga, Sent Etjen je od 75. minuta bio maksimalno posvećen isključivo odbrani pošto je Medi Kamara zaradio drugi žuti karton posle spoticanja protivnika zbog čega je ostavio saigrače na cedilu. Srećom po njega i kompletnog tima rezultat se više nije menjao. Sent Etjen je stigao tek do drugog boda u poslednjih sedam kola i sada se nalazi na tri boda više od Nima koji drži poziciju za plej-aut... Srpski defanzivac Vukašin Jovanović odgledao je utakmicu sa klupe za rezerve.

LIGA 1 - 28. KOLO

Marselj - Amijen 2:2 (1:0)