Lep gol Davida Simaa na gostovanju Portimonenseu
Boavista preživela i penal (VIDEO)

Deset godina u mlađim kategorijama Benfike. Sve i da nije ništa posle toga napravio, a ne može da se podiči bogzna kakvom karijerom, mogao je nešto iz te čuvene akademije da nauči David Simao. Na primer, kako se puca sa distance. Sad već u zrelim igračkim godinama, centralni vezni Boaviste demonstrirao je umeće i sjajnim pogotkom s početka drugog poluvremena utabao put gostima ka osvajanju tri boda na gostovanju Portimonenseu – 2:0.

Benfika nikad na njega nije ozbiljno računala, šetao se po pozajmicama Fatimi, Pakoš Fereiri, Akademiki i Maritimu, tri godine proveo je u Aruki, pre dve bio u sofijskom CSKA, a kako je počeo drugu sezonu u dresu Boaviste već je izjednačio lanjski učinak. Njegov zadatak je, ipak, da razigrava ekipu, mada se ona večeras uzdala u dvojicu Brazilaca.

Štoper Rafael Silva bio je dominantan u skoku i odličan u igri u polju, dok je golman Helton u 70. minutu dobio udarac zemljaka Tabate na stativu i tako sačuvao prednost gostima, da bi u trećem minutu nadoknade rezervista Andre Klaro postavio konačnih 2:0.

PORTUGAL 1 - 1. KOLO

Benfika - Gimaraiš 3:2 (3:0)