Bleki Milenković pogodio za pobedu, eksplodirao stadion! (VIDEO)

Komentari: 11
U prenosu umalo nije "pukao" zvuk od siline radovanja na Artemio Frankiju - 1:0

Nikola Milenković kao Nemanja Vidić! Rekao je talentovani štoper Fjorentine i reprezentacije da mu je čuveni štoper bio idol, a baš u njegovom stilu je danas pogodio glavom posle kornera i doneo Fjorentini sva tri boda u meču protiv Udinezea. Tako slično je dao gol nedavno protiv Portugalije - 1:0 (0:0).

Fantastičan njuh. Zalet, praćenje lopte i onda je Bleki iskoristio svoju visinu i sposobnost dobrog igranja glavom, nadskočio je svog direktnog čuvara i doneo ogromnu radost na stadionu Artemio Franki. Toliko su zagalamili navijači prilikom gola u 72. minutu posle kornera da je u televizijskom prenosu umalo "pukao" zvuk.

Očigledno navijačima mnogo znači. A značiće mnogo i Milenkoviću...

Inače, mogla je ova utakmica da se završi i drugačije da je odličnom Udinezeu bio priznat gol koji je dao Ilija Nestorovski, međutim taj pogodak je posle gledanja VAR-a poništen zbog ranijeg igranja rukom.

Udineze je čak i posle gole Milenkovića već u narednom napadu imao vrlo opasan napad i samo je sreća spasila Violu jer je lopta prošla pored stative.

Fjorentina je odlična, ređa pobede u poslednje vreme, ali danas nije blistala, daleko od toga. Ipak, Milenkovićev gol posle kornera je danas doneo sva tri boda.

Imao je i Frank Riberi dobrih napada, kao što je bio onaj u 69. minutu utakmice kada je prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu, ali ga saigrači nisu baš do kraja ispoštovali. Riberi je postao svetionik Fjorentine, sve se vrti oko 36-godišnjeg Francuza koji je po Monteli bio ubedljivo najbolji igrač meseca septembra u Seriji A, ali ako Bleki Milenković ovako nastavi da igra u oktobru... zna se ko će biti najbolji igrač Viole u ovom mesecu.

Uz dodatak da je Erik Pulgar odigrao fantastičan meč, a bio je i asistent Milenkoviću kod gola. Treća pobeda zaredom Viole!