Ojer postigao jedini gol na meču
Bilbao nije dobio ni devetu u nizu...

Deveti vezani meč u La ligi za Bilbao bez pobede, ovoga puta na San Mamesu slavila je Osasuna minimalnim rezultatom – 1:0 (1:0). Kockao se Gaizka Gartiano i rešio da odmori neke od nosioca igre, što ga je skupo koštalo.

Eliminacija Barselone u četvrtfinalu Kupa kralja, onda i trijumf u prvom meču polufinala protiv Granade... Delovalo je da bi ta dva rezultata mogla da rasteraju crne oblake iznad Bilbaa, ali očito ništa od toga.

Dominirao je domaćin tokom celog meča, ređale su se prilike, međutim odbrana Osasune nije poklekla. Uspeli su gosti svojoj nameri da umrtve utakmicu i brane se tokom celog susreta i na kraju im je to donelo tri boda. Ključni momenat meča bio je slobodan udarac u 28. minutu kada se u gužvi najbolje snašao Ojer Sanhurho i doneo prednost svojoj ekipi.

Od samog starta Bilbao je napao. Prvu šansu na meču imao je Ander Kapa posle 15 minta igre, ali dobro je reagovao golman Osasune Erera. Čekali su gosti svoje prilike iz kontre, a ozbiljno su pripretili u 25. minutu kada je Enrik Galjego šutirao za malo pored gola.

Izašao je domaćin na drugo poluvreme rešen da preokrene rezultat. Posle deset minuta igre sjana prilika i - stativa. Nizali su se napadi domaćina, narednu priliku imali su preko Injaki Vilijamsa. Golman gostiju uleteo je u noge tamnoputom napadaču, svi su očekivali penal, sudija ipak nije pokazao na belu tačku.

Bilbao posle ove utakmice ostaje deseti na tabeli sa 31 bodom. Osasuna ima isti učinak, uz nešto slabiju gol razliku.

Srpski internacionalac Darko Brašanac odigrao je svih 90 minuta za goste. Dobio je žuti karton u 55. minutu...