Kraljevski klub na kraju slavio sa 4:2
 Bernabeu slavio, pa ponovo drhtao: Azar ga dao posle 205 minuta, bomba Modrića! (VIDEO)

Bernabeu je slavio, pa drhtao i na kraju opet – slavio. Real Madrid i Zinedin Zidan su dobili mir, pošto su kao domaćini slavili protiv Granade sa 4:2, ali... Sigurni smo da neće madridska javnost i mediji biti zadovoljni, i verovatno će naglašavati oscilacije nedostojne tima koji ima velike ambicije. Real je dominirao dobrih sat vremena, ali je posle toga glupostima Areole doveo pobedu u pitanje.

Pamtiće se tri boda, dušu Zinedina Zidana grejaće i činjenica da je konačno „očepio“ Eden Azar i prvim pogotkom u belom dresu kupio sebi delimičan mir. Real je igrao kako uvek morao. Davao golove, stvarao šanse oslanjajući se na iskusni napadački trio – Azar, Bejl i Benzema.

Granada je već napravila senzaciju u ovom prvenstvu, pošto je oborila Barselonu, uz vrlo ubedljivu igru. Međutim, timu iz Andaluzije su brzo u glavnom gradu Španije sasečena krila. Ponovo je Geret Bejl pokazao koliko je bitan za igru Real Madrida. Igrao se drugi minut kada je spoljnom spojio sa golom Karima Benzemu. Nije bilo teško Francuzu da popravi ovogodišnji golgeterski učinak. Upravo je Benzema promašio još nekoliko izglednih prilika. Ali je na poluvremenu na tribinama Bernabeu vladalo veliko zadovoljstvo. Konačno su domaći navijači u punom sjaju videli Edena Azara. Posle 205 minuta takmičarskog fudbala u novom klubu belgijski reprezentativac stigao je do prvenca. Veliku zahvalnost Azar duguje Valverdeu. Vezista Reala se izborio za ničiju loptu na sredini terena, izdržao nekolio duela, i onda podelio pas Azaru. Bivši ofanzivac Čelsija je lobom bacio u trans navijače Reala.

Još kada je Modrić bombom u 61. minutu povećao prednost Reala... Sve je ukazivalo da će kraljevski klub uz ubedljivu igru slaviti možda i najubedljiviji trijumf u sezoni.

Međutim, nije tako bilo. Za sve je kriv golman Areola koji se poigravao 68. minutu, izgubio kontrolu nad loptom u petercu i zatim udario po nogama Soldana. Penal koji je Maćis pretvorio u pogodak. Granada je posle toga krenula još hrabrije. Nije se mirila sa porazom. Ubrazo je stigla nagrada. Posle kornersa Duarete se najbolje snašao i glavom još jednom pogodio mrežu Kraljeva. Pokazivao je trener gostiju Dijego Martinez igračima da krenu još jače napred. Nisu imali snage za konačnu senzaciju. Real je iz kontri promašio nekoliko velikih šansi, ali je trijumf zapečatio Rodrigez u 90. minutu.  Reprezentativac Srbije Luka Jović meč je presedeo na klupi Reala.