Orlovi bez većih problema savladali Rio Ave – 2:0
Benfika ne zna da ga primi u prvenstvu: Jubilej uz gol zlatnog deteta (VIDEO)

Benfika radi sve da ubije moral direktnim rivalima za titulu! Lavovi su završili još jedan meč bez ogrebotine. Lako je na Luži pao Rio Ave (2:0).

Poslednji gol u prvenstvu Lavovi su primili još 21. septembra od Moreirensea. Od tada su zategli defanzivu i navijačima darivali trijumfe bez imalo stresa. Mnogo aplauza bilo je ove večeri na Lužu. Zlatno Benfikino dete Ruben Diaz u 100. meču za prvi tim postigao je efektan pogodak.

Igrao se 31. minut kada je Pici izveo korner. Štoper domaćih je silovito skočio u šesnestercu rivala i zakucao loptu u mrežu. Dovoljno da postane udarna vest u portugalskim medijima.

Pored njega pohvale je zaslužio je i Pici. Iskusni igrač sredine terena je asistenciju iz prvog poluvremena oplemenio pogotkom u 51. minutu. Odlično je slagao odbranu Rio Avea i onda lako završio akciju.

Za siguran trijumf Benfike i fantastičnu gol razliku u prethodna tri prvenstvena meča – 6:0.