Bašakšehir je živ! Robinjo za pobedu posle mesec dana, sa Galatom direktno za titulu (VIDEO)

Komentari: 1
Važno slavlje za ekipu Abdulaha Avdžija, koja se izjednačila sa liderom po broju bodova, pa ćemo narednog vikenda u direktnom obračunu saznati ko će se domoći najvažnijeg trofeja u turskom fudbalu - 2:1

Kakva muka, ali i kakva sreća za Bašakšehir. Ekipa Abdulaha Avdžija konačno je prekinula užasan niz rezultata i došla do pobede kojom je sačuvala nadu za osvajanje šampionske titule. Domaćin se silno istrošio na putu do prvog slavlja još od početka aprila, ali je uspeo da preokrene rezultat u drugom polvremenu i stigne do dragocenih bodova - 2:1 (0:1).

Ankaraguču je iznenadio igrom u prvom poluvremenu. Poveo je posle brzog kontranapada i odličnog driblinga i udarca Tajlera Bojda u 17. minutu. Bašakšehir nije uspeo da se opasulji do kraja prvog poluvremena, ali je već na startu drugog izjednačio rezultat, što mu je značajno olakšalo posao do kraja. Strelac izjednačujućeg pogotka u 47. minutu bio je Rijad Bajić, posle pravovremenog dodavanja Višće.

Srpski vezista Miloš Jojić bio je starter na ovom meču, ali ga je Avdži zamenio u 60. minutu i na teren poslao znatno ofanzivnijeg Robinja. Nekadašnji as Real Madrida se pokazao kao pun pogodak domaćeg stratega. Odlično je Brazilac sačekao loptu na drugoj stativi i odbitak poslao u mesto koje gostujući defanzivci, kao ni golman Kordžan Čelikaj nisu uspeli da pokriju.

Za sedam dana, kolo pre kraja prvenstva, Galatasaraj i Bašakšehir sa istim brojem bodova igraju odlučujući meč za titulu. To je ujedno i najpravedniji način da se odluči o trofeju. Nema sumnje da nas čeka spektakularna utakmice na Turk Telekom stadionu.

Do novog slavlja stigla je i Malatija, koja je gurnula u provaliju Erzurum (4:1). Strelac prvog pogotka za domaćina bio je Danijel Aleksić.

TURSKA 1 - 32. KOLO

Antalija - Bursa 0:1 (0:1)