Balkanski folklor u velikom derbiju Bukurešta: Deset kartona, prekid, tuča i sporna odluka! (VIDEO)

Nije bilo pobednika u duelu FCSB i Dinama – 1:1

Veliku rezultatsku krizu oba bukueštanska velikana nisu uspela da prebrode u međusobnom okršaju. Teško da je remi zadovoljio FSCB i Dinamo, obzirom da prolaze kroz veliku organizacionu krizu, te da su daleko od vrha tabele – 1:1.

Nije bilo vrhunskog fudbala, ali jeste redovnog folklora kada je reč o gradskim derbijima na ovim prostorima. Viđeno je deset žutih kartona, zbog ksenofobičnih povuka sa tribina kada je vređan Koman iz FCSB meč je prekinut na deset minuta. Bilo je mnogo varnice i jedne sporne sudijske odluke. U 43. minuu čini se da je Dinamo oštećen za jedanesterac posle igranja rukom Kristee..

Dinamo je bolje otvorio utakmicu. Bili su nominalni gosti mnogo bolji, što im se isplatilo u devetom minutu kada je najviši u skoku FCSB bio Čobotariju i doveo Policajce u vođstvo.

Izjednačenje je stiglo vrlo brzo... Dozvolila je odbrana Dinama rivalima da kampuju u njihovom šesnaestercu. Razmenili su domaćini nekoliko pasova. Na kraju je ponetirao Koman.

Dinamo je imao više od igre u nastavku. Izgledne šanse su promašili Monitini i Moldoveanu.

RUMUNIJA 1 – 12. KOLO

Botošani - Sepsi 1:1 (0:0)