Bajern ili Brajton isto je: Totenhem u agoniji

Komentari: 33
Posle sedam komada u Ligi šampiona, težak poraz Pevaca i u prvenstvu - 3:0

Tamo gde je stao Bajern, nastavio je – Brajton! Težu nedelju Totenhem odavno nije imao. Prosto, Totenhem se raspada! Sedam komada od Bajerna u Ligi šampiona (7:2) ne može nikako da se opravda, ali makar je rival bio velikan i prvak Nemačke, ali tri „komada“ danas na obali Lamanša od Brajtona, to je već siguran znak da su Pevci potpuno probušeni, da su, izgleda, otpevali svoje – 3:0.

Nešto je defnitivno puklo u timu koji je zvanični vicešampion Evrope. Totenhem deluje izduvano, sporo, nemoćno, kao ekipa čiji su igrači zasićeni, koji su svesni da su doživeli svoj vrhunac i više nemaju te gladi, ni želje da se bore, da „kidaju“ na terenu.

Sve informacije britanskih medija govore i da je atmosfera u svlačionici katastrofalna, da tu ni menadžer Maurisio Poketino ne može ništa. A, ni argentinski trener ne deluje kao osoba srećna što je tu. Kao da ni sam više ne zna ni šta će, ni kuda će, ni kako će. Vidi da ekipu više ne kontroliše, da hepienda ovog puta biti neće, ali ne može da digne ruke od svega, pa nešto pokušava, vuče očajničke poteze, koji ništa ne donose.

Brajton je, prosto, razbio Totenhem. Brajton, tim koji je imao pet vezanih utakmica bez pobede na svim frontovima. A, delovao je danas kao neki „mali Bajern“, potpuno kontrolišući tok utakmice i kažnjavajući svaku grešku Pevaca.

A i otvorilo se domaćinu kako se nije nadao. Igrao se 3. minut kada je jedan običan centaršut, koji jeste išao u gol, kapiten Totenhema Ugo Ljoris užasno loše procenio. Uhvatio je loptu, ali ga je ona zanela unazad, pa je morao da je ispusti na liniji, da ne bi ušao u mrežu s njom. Mopej se našao tu i glavom gurnuo fudbal u mrežu, za vođstvo Brajtona, a Ljoris je pao unazad, dočekao se na levu ruku na užasan način. Po nezvaničnim informacijama, slomio je ruku. Za njega je polusezona gotovo sigurno gotova.

Ako je i bilo nade u očima igrača Totenhema da bi mogli na obali da nađu iskupljenje za debakl od Bajerna, ona je iscurela posle tog pogotka Mopeja. Katastrofalno su igrali Pevci, bez ikakve ideje šta da rade na terenu. A, rival se sve više oslobađao i igrao sve lakše. Igrao se 32. minut kada je Konoli postigao prvi od svoja dva gola. Ni rezervni golman Totenhema Gazaniga nije se proslavio reakcijom, spustio je loptu na nogu napadača Brajtona, koji je pogodio za 2:0.

Razgovor u svlačionici nije doneo ništa Pevcima. Bili su u drugom poluvremenu jednako tragični kao u prvom. Praktično, bez prave šanse za gol. Igrali su momci iz Londona kao da ih je neko puškom naterao da izađu na teren.

U takvom odnosu snaga bilo je jasno da su veće šanse da domaćin dođe do trećeg gola, nego gost do neke ozbiljne pretnje. I Konoli se ponovo istakao. Ovog puta udarcem sa distance, sa roglja šesnaesterca u dalji ugao, gde Gazaniga nije mogao da stigne – 3:0. Za potpuno poniženje potrudili su se navijači plavo-belih. Skandirali su "Hoćemo sedam".  Potop. Pevci su kukuriknuli.

ENGLESKA 1 - 8. KOLO

Brajton - Totenhem  3:0 (2:0)