Sjajna igra Filipsovaca u Den Hagu - 3:0
AZ pada, PSV raste (VIDEO)

Izgleda da su krenula kola nizbrdo za AZ Alkmar. Mlad tim uvek ima uspone i padove, velike oscilacije u formi tokom sezone, ali ovaj period nekako ne prija ekipi iz Alkmara.

U pet poslednjih kola, crveno-beli su danas upisali treći poraz. Pružili su priliku Ajaksu da im pobegne na vrhu tabele. Tvente je bez imalo problema osvojio tri boda protiv Alkmara – 2:0.

Sve je bilo gotovo u sredini prvog poluvremena. Za šest minuta Tvente je postigao dva gola i završio posao. Uzalud su bili napadi AZ-a u nastavku, domaćin je umeo da se odbrani.

I dok AZ pada, PSV raste. Promena trenera je, izgleda, dala efekta, jer je teško uzdrmani tim Filipsovaca došao do druge vezane pobede u prvenstvu. Crveno-beli su kao gosti pregazili Den Hag – 3:0.

Ekipa Ernsta Fabera je postigla tri gola, baš kao i u prošlom kolu protiv Vilema (3:0). Podešeni su i napad i odbrana, neuporedivo bolje nego u prethodnom periodu, a pored rezultata govori i statistika sa večerašnjeg meča, u kojoj piše da je odnos u šutevima na gol 24:6 u korist PSV-a!

HOLANDIJA 1 - 23. KOLO:

VVV Venlo – Herakles 1:0 (1:0)