Sankt Pauli i dalje bez pobede
Aue je hit Cvajte, Bohum ispustio bodove kod kuće

Ni iz desetog pokušaja Sankt Pauli nije uspeo da pobedi Ercgebirge Aue. Ekipa Dirka Šustera, jedno od najprijatanijih iznenađenja u Cvajti ove sezone, upisala je vredan trijumf od 3:1 kojim je izbila na treće mesto (privremeno) ispred Štutgarta.

Domaći tim je promenio samo jednog igrača u startnih 11 u odnosu na prethodni meč, pa je i igra bila na očekivanom nivou. Da će ovaj duel proteći u dominaciji domaćina bilo je jasno već posle prvih 45 minuta kada je Aue vodio sa 2:0.

Posebno je lepa bila akcija kod prvog gola koju je krunisao Florijan Kruger u 14. minutu, a jedan od najboljih igrača domaćih Nazarov je u 24. sa bele tačke povisio na 2:0. Iako su gosti preko Fermana smanjili na 1:2 u 56. minutu neizvesnost ako je postojala trajala je kratko do 62. minuta kada je Paskal Testrot postavio konačnih 3:1 za Aue.

U drugom meču današnjeg programa Bohum i Osnabrik su podelili bodove. Iako je domaćin rano poveo preko Danija Bluma u drugom minutu presekao ih je pogodak primljen sa bele tačke u drugom minutu nadoknade koji je realizova plejmejker Šmit. Inače, ludu utakmicu u Bohumu začinila su još dva promašena penala (po jedan na obe strane) pa je remi posle svega i najpravedniji ishod.

NEMAČKA 2 - 14. kolo

Ercgebirge Aue - Sankt Pauli 3:1 (2:0)