Atalanta bi ponovo u Ligu šampiona! Pašaliću 19 sekundi dovoljno za čaroliju, Roma je u dubiozi (VIDEO)

Komentari: 1
Boginja provincije se ne šali, četvrto mesto dodatno zacementirano

Čeka fudbalere Atalante već kroz nekoliko dana prvi od dva istorijska meča u nokaut fazi Lige šampiona protiv Valensije, gde svašta može da se očekuje, pa i to da Boginja provincije čak ode i korak dalje, a dok se čeka trenutak da se lopta zakotrlja na San Siru - tu će Atalanta biti domaćin Valensiji -, ekipa Đan Pjera Gasperinija radi sve kako bi se i drugu godinu zaredom zatresla mušema! U direktnoj borbi za četvrto mesto i tu poslednju kartu za direktan plasman u elitno klupsko takmičenje Atalanta je savladala Romu sa 2:1 (0:1) i otišla na velikih šest bodova prednosti, mada je do kraja sezone ostalo još mnogo vremena, pa je moguće da će stvari da se promene...

Doduše, veliko je pitanje da li će u toj jednačini biti mesta za Romu ako nastavi ovim putem, jer je u poslednja četiri kola osvojila samo jedan bod i trećim uzastopnim porazom došla u situaciju da više ništa ne zavisi od igrača Paula Fonseke! Posle lukavog pogotka Edina Džeka u smiraj prvog dela Atalanta se nije pogubila, već je iz svih oružja udarila po Vučici i za 15 minuta potpuno okrenula rezultat!

Hoze Luis Palomino je imao potpuno ludu ulogu kod Džekovog i Atalantinog prvog gola. Naime, Džeku je prvo dozvolio da lako dođe u posed lopte pošto je katastrofalno primio loptu na Hateburovu povratnu loptu, što je Dijamant znao da kazni, da bi onda upravo on bio taj koji je matirao Paua Lopeza posle kornera. Papu Gomez je odlično izveo udarac sa strane, Đimsiti je glavom poslao loptu ka stativi gde je Palomino pobegao Spinacoli i volej udarcem zatresao mrežu.

Bila je to samo najava onoga što se dogodilo petnaest minuta kasnije u režiji Marija Pašalića. U 59. minutu Pašalić je odmenio Duvana Zapatu i kročio na teren, a samo 19 sekundi kasnije prelepim udarcem sa 11-12 metara od gola matirao Lopeza i doveo ceo Bergamo u stanje transa! Njegov prvi dodir s loptom bilo je čisto majstorstvo vredno tri boda!

Malo je falilo da Džeko dobije još jedan veliki poklon od protivnika i postigne još jedan gol. Frojler je napravio užasnu grešku i dodao loptu pravo u noge Rominom golgeteru, ali ovog puta Palomino je bio taj koji je spasao Atalantu i tako se definitivno iskupio za svoj propust iz samog finiša prvog poluvremena. Posle tog momenta Atalanta je uspela da privede utakmicu mirnijem kraju, što znači samo jedno - Boginja je sve bliža novom učešču u Ligi šampiona i zaista istorijskom poduhvatu!

ITALIJA 1 - 24. KOLO:

Leće – SPAL  2:1 (1:0)