Astra se naoštrila za kup, Sepsi stvarno najgori

Bez iznenađenja na zatvaranju rumunskog šampionata
Slavlje igrača Astre

Astra Đurđu je okončala sezonu trijumfom od 3:2 kod kuće nad ekipom Sepsija, a pobeda i uspeh biće dobra uvertira za ekipu trenera Kostela Enahea uoči finala Kupa Rununije koje ih očekuje u subotu protiv Vitorula.

Samo 13 minuta bilo je potrebno Astri da dođe do prednosti. Hrvat Filip Mržljak ju je doveo u vođstvo pre nego što je Balure uvećao prednost domaćina u 27. Sepsi je na momente pokazao zube, a do smanjenja rezultata gosti su došli u 43. minutu posle sjajne kombinacije koju je Tandija krunisao golom.

U drugom poluvremenu Moise je povećao na 3:1 na pas Denisa Alibeka u 63. minutu, a počasni gol za goste bio je autogol domaćeg štopera Bejana u drugom minutu nadoknade.

Astra je ovom pobedom okončala sezonu na petom mestu na tabeli sa 27 bodova, dok je Sepsi poslednji u plej-autu sa 20 poena i završava sezonu s užasnom serijom od čak devet praza i jednog remija u kompletnom plej-ofu (na deset utakmica).