Hermenštad se izvukao u finišu – 2:2
Astra propustila poslednji voz (VIDEO)

Nema sezonu za pamćenje Astra Đurđu, ali je večeras propustila kolosalnu šansu da se priključi ekipama sa vrha tabele, možda i da se ponada čudu u plej-ofu. Imala je Astra pobedu u rukama, koji bi je iztjednačio na tabeli sa FCSB, ali je na kraju morala da se zadovolji remijem protiv Hermenštada – 2:2.

Astra je očjano počela prolećni deo sezone, vezala je dva poraza, ali je, ipak, stigla na večerašnje gostovanje sa oreolom favorita. Iako u prvom poluvremenu nije bilo golova imalo je šta da se vidi na stadionu Hermenštada.

Nedostajao je samo gol, koji je došao u 48. minutu. Sjajno je reagovao Debeljuh posle prekida i doveo domaćina u vođstvu. Odgovor Astre se nije dugo čekao. Mladi reprezentativac Rumunije Valentin George je počeo da preuzima odgovornost. Elegantno je postigao dva gola, okrenuo rezultat. Međutim, ni to nije bilo dovoljno Astri.

Balan je u 88. minutu doneo veliki bod Hermenštadu.

RUMUNIJA 1 – 25. kolo

Kindija – Voluntari  1:2 (0:1)