Bivši fudbaler Partizana strelac protiv lidera rumunskog šampionata - 2:1 (1:1)
Aškovski i Botošani sredili Kluž (VIDEO)

Kluž je lider rumunskog šampionata, u trci je ovaj tim sa Astrom pre svega, ali je danas udario u tvrdo. Gostovao je Botošaniju koji se nalazi na sredini tabele, a Botošani je slavio na kraju sa 2:1 (1:1) i tako napravio prilično iznenađenje u tamošnjem šampionatu.

Da bi tako nešto moglo da se dogodi moglo je da se nasluti već u 14. minutu utakmice kada se u šesnaestercu Kluža odlično snašao bivši fudbaler Partizana Stefan Aškovski koji je pogodio na asistenciju Ebenhofera. Po radovanju se videlo koliko mu ovaj pogodak znači.

Naravno, Kluž je vrlo snažan tim i očekivao se njegov odgovor koji se dogodio sedam minuta posle pomenutog gola. Pereira je bio precizan pa je Kluž poravnao.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a negde je bilo logično da će Kluž da pojača u drugom poluvremenu. Međutim, zapravo je domaći tim to učinio.

To je došlo na naplatu u 71. minutu utakmice kada je Roman pogodio na asistenciu Tiganasua pa je Botošani upisao veoma bitna tri boda.

RUMUNIJA 1 - 20. kolo

FCSB - Gaz Metan 2:0 (0:0)