Arsenal pogodio u šestom minutu nadoknade, Krasnodar nastavio gde je stao pre zime (VIDEO)

Lucenko iskoristio glupost odbrane domaćih i poveo tim iz Tule ka vrhu tabele

Umela je Ufa prilično često da se „omrsi“ na terenu Krasnodara, ali danas to ipak nije bio slučaj. Iako su gosti bili u seriji od pet utakmica bez poraza pred zimsku pauzu, danas se nisu proslavili, pa se kući vraćaju pognutih glava bez bodova u džepu – 2:0 (0:0).

Čak i da je pobedila, Ufa se ne bi previše „pomerila“ na tabeli, pošto je plasman u neko od evropskih takmičenja već sada misaona imenica, a klub će do kraja gledati da ne upadne u neku slabiju seriju kojom bi ugrozio mesto među najboljima.

Danas je nakon prvog poluvremena bez golova, tokom kojeg je Ufa imala potpunu dominaciju na terenu i nije dopustila Krasnodaru da uputi šut čak ni van okvira gola, došlo do potpunog preokreta u rasporedu snaga na terenu u nastavku. Krasnodar je stavio Ufu pod „katanac“, jurnuo je napred i sve je rezultiralo pogotkom u 68. minutu do kojeg je došao Markus Berg nakon pravog karambola. Golman je uspeo da spasi prvi udarac, ali ne i drugi.

Nastavio je Krasnodar da grabi napred, pa je potpuno zasluženo došao do drugog gola na oko sedam minuta pred kraj regularnih 90. Fudbaleri Ufe skrivili su kazneni udarac koji je potvrđen nakon konsultacije sa VAR sistemom, a kao siguran izvođač ponovo je iskočio Ari, koji je sada vrlo blizu ulasku u najboljih deset strelaca u Premijer ligi Rusije.

Tri boda će svakako dobro doći Krasnodaru, pošto ih već u sledećem kolu očekuje veliki derbi u Moskvi protiv Spartaka, koji se slično kao i Ufa nalazi u prilično nelagodnoj situaciji nakon prvog dela sezone.

U preostalom meču večerašnjeg programa gledali smo velika uzbuđenja. Činilo se da ćemo meč između Sočija i Arsenala iz Tule ispratiti sa nerešenim rezultatom u udžbenike, ali se tome usprotivio Evgenij Lucenko, koji je pogodio u šestom minutu nadoknade i dublje "ubacio" Soči u kanal - 1:2 (0:1).

Goran Čaušić je odigrao čitav meč za tim iz Tule i mogao je da bude zadovoljan. Njegov tim je poveo golom Lucenka još u petom minutu igre. Domaći su uzvratili preko Aleksandra Kokorina sredinom drugog poluvremena, ali nisu imali sreću da u 96. minutu posle gluposti prime još jedan gol čiji je tvorac takođe bio Lucenko.