Arnoldov volej zgromio Gladbah, Lajpcig novi lider Bundeslige (VIDEO)

Komentari: 1
Volfzburg savladao ekipu Marka Rozea sjajnim golom u nadoknadi utakmice - 1:0

Prvo šokantna eliminacija u Ligi Evrope, a sada i gubitak prvog mesta u Bundesligi nakon 15. kola nemačkog šampiona. Menhengladbah je poražen u Volfzburgu, zahvaljujući sjajnom golu Maksimilijana Arnolda u prvom minutu nadoknade (1:2), pa je na prvom mestu ostao Lajpcig zahvaljujući jučerašnjem slavlju u Dizeldorfu.

Ekipa Marka Rozea je proteklih nedelja očigledno bila blizu svojih maksimalnih mogućnosti, pa je sada krenula lagano da pada. Situacija za goste se zakomplikovala još u 13. minutu kada je Šlager doveo Vukove u vođstvo, bez obzira što je samo dva minuta kasnije izjednačio Embolo.

Volfzburg je u nastavku meča bio kvalitetniji tim na terenu. U drugom poluvremenu ozbiljno su pretili Mbabu i Santos Sa, a onda kada je delovalo da će doći do podele plena usledio je projektil u srce navijača gostujućeg tima.

Polovinu posla kod tog gola sticajem okolnosti je odradio Veghorst, koji je pokušao da uhvati makazice na nekoh 12-13 metara udaljenosti od gola gostiju, ali ga je u tome spečio rezervista Bejer, koji je glavom izbacio loptu, ali pravo na nogu Arnolda, koji je u letu opalio po njoj i osavio Zomera bez rešenja.

Volfzburg se ovom pobedom približio gornjem delu tabele i prekinuo niz od dva vezana poraza u prvenstvu. Već u sredu Vukove očekuje još jedan derbi, ovoga puta sa Šalkeom na Folksvagen areni, dok Menhengladbah dočekuje Paderborn.