Arnautović dosta 18 minuta: Prvi gol pojačanja od 25.000.000 evra (VIDEO)

/ Izvor: mozzartsport
Komentari: 1
Nedovoljno za branioca titule u Kini

Kakav start doskorašnjih premijerligaških špiceva na novoj adresi. Solomon Rondon je juče pogodio na debiju za Dalijan Jifang, da bi danas istom merom uzvratio Marko Arnautović i u prvoj utakmici na kineskom tlu nagovestio da će biti značajno pojačanje za Šangaj SIPG.

Doskorašnji prvotimac Vest Hema, plaćen 25.000.000 evra, postigao je izjednačujući gol u duelu sa Čungćingom. Bilo mu je potrebno samo 18 minuta provedenih na terenu da bi poentirao, na centaršut Oskara tukao je glavom i pogodio za 2:1, ali zvanični prvak Kine na kraju je ispustio pobedu, jer je u 72. minutu Alan Kardec sa penala doneo domaćinu izjednačenje u 19. kolu – 2:2.

Na taj način tim iz Šangaja propustio je priliku da ostane poravnat na liderskoj poziciji za Guanagdžou Evergrandeom, koji ima bod više od Peking Guana i dva od sastava Viktora Pereire.

U ovoj rundi od domaćih ekipa slavio je Šangdong nad Šenženom, autogolom Selnesa, te pogocima Felainija i Pelea, a iznenađenje kola napravio je Đangsu koji je preko Edera, iz penala, savladao Peking Guan i sprečio ga da ostane na prvom mestu.