Anderleht nije mogao više od boda, Antverpen na korak od Evrope

Sastav Lasla Bolonjija nadomak velikog uspeha

Anderleht polako ali sigurno stavlja tačku na užasnu sezonu. Gigant iz Brisela osvojio je samo bod na gostovanju Antverpenu, pa su mu ostale samo teoretske šanse da se u poslednja dva kola domogne četvrtog mesta koje vodi u plej-of za Ligu Evrope. Sa druge strane, Antverpen je tu poziciju već obezbedio, a sada mu je ostalo da odbrani treću poziciju koja ga i definitivno šalje na evropsku fudbalsku scenu - 1:1 (0:1).

Gosti su idealno otvorili utakmicu i poveli golom Santinija već u petom minutu, ali to stečeno primućstvo nisu uspeli da odbrane u drugom poluvremenu. Već na startu drugog dela igre Didije Lamkel Ze se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i iz neposredne blizine zakucao loptu u mrežu Didijona.

Antverpen je do kraja utakmice imao inicijativu i pokušavao da dođe do prednosti. Najbolju priliku posle kornera u 80. minutu propustio je Meksikanac Omar Govea, ali je rezultat na kraju ostao nepromenjen.

Sastav Lasla Bolonjija u poslednja dva kola igra sa Gentom i Brižom, dok Anderleht očekuju okršaji sa Genkom i Gentom.