Analiza Suduvine igre: Hrvat Sandro Gotal potencijalna mina za Zvezdu (VIDEO)

Nekadašnji igrač splitskog Hajduka predvodio sasvim solidan napad ekipe iz Marijampolja, ali je reakcija odbrane kod primljenog gola pokazala da bi ovaj tim mogao da ima defanzivnih komplikacija u evropskim mečevima - 4:1

Atlantas možda nije protivnik po kojom mogu da se uzimaju merne jedinice i procenjuje kvalitet igre, ali jasno da Suduva u litvanskom prvenstvu nema mnogo ravnopravnih rivala. To svakako nije ni današnji protivnik koji je posle preokreta u drugom poluvremenu savladan sa ubedljivih 4:1 (0:1). Suduva je sačuvala lidersko mesto na tabeli i dva boda prednosti u odnosu na Žalgiris, jedinog pravog konkurenta za šampionsku titulu.

Od igrača koji nisu bili u timu prošle sezone kada su crveno-beli ostvarili dve prilično sigurne pobede u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, danas je u prvi plan iskočio austrijski napadač, hrvatskog porekla, Sandro Gotal, koji je postigao jedan i namestio dva pogotka svog tima. U pitanju je 185 centimetara visoki i izuzetno snažni golgeter koji je odiše samopouzdanjem i konstantno je opasan po protivnički gol. Pre postignutog gola ozbiljno je zapretio iz slobodnog udarca, a potom i glavom kada je gađao preko prečke. Konačno je popgodio u 56. minutu i to prilčno efektno nakon centaršuta Verbicaska, lobujući protivničkog golmana.

Odlično je funkcionisao u navali sa našoj javnosti poznatijim Mihretom Topčagićem, kojem je u 61. minutu sjajno nabacio loptu za potpuni preokret u 61. minutu. Tada je centrirao sa leve strane, a u 86. minutu je sa suprotne, kada je po zemlji poslao loptu na tacnu Andru Švrljugi. Topčagić je ipak završio meč sa dva postignuta gola, pošto je lagano rešio situaciju jedan na jedan u 89. minutu igre.

Pomenuti Gotal ima 25 godina i rođen je u Bregencu, a u dosadašnjoj karijeri je promenio veliki broj klubova. Igrao je i Klagenfurtu, Volfsbergeru, Hajduku iz Splita, Malatiji, Sent Galenu, Pjasu, Ašdodu, Istri i Dinamo Brestu. U Suduvu je došao krajem avgusta prošle godine. Ove sezone je imao problema sa povredom, pa je zabeležio sedam nastupa u prvenstvu i postigao tri gola. Posle današnje partije jasno je da će se daleko češće nalaziti u startnoj postavi.

Suduva je napadački delovala prilično dobro u ovom meču, ali je reakcija odbrane u 25. minutu takmice bila krajnje njeozbiljna. Domaćin je previše lako primio pogodak, u situaciji gde se čak sedam igrača Suduve nalazilo u sopstvenom šesaestercu. Olako je ostavljen prostor protivničkim igračima, što je iskoristio Tadas Labuskas i doveo Atlantas u izjednačujuće vođstvo, koje je potrajalo do 56. minuta.

Do okršaja sa Crvenom zvezdom Suduvu očekuje još jedan meč na svom terenu i to protiv još jednog učesnika evropskih takmičenja (kvalifikacije za Ligu Evrope) Kauno Žalgirsa. U toj utakmici, koja je zakazana za 3. jul trener Mingaugas Čepas bi trebalo izvrši poslednju "audiciju" za meč sa srpskim šampionom.

Prvi meč između Suduve i Crvene zvezde igra se 9. jula u Marijampolju, dok je revanš sedam dana kasnije na stadionu Rajko Mitić.