Alkaser uključio „nitro“ i zapalio Madrigal, Viljareal ne odustaje od Evrope (VIDEO)

Komentari: 7
Pojačanje iz Dortmunda postiglo gol i iznudilo jedanaesterac na debiju u Žutoj podmornici - 3:1

Pojedinim igračima nije potrebno mnogo vremena da potvde klasu i adaptiraju se na novu sredinu. Takav je slučaj i sa Pakom Alkaserom, koji je morao da napusti Dortmund pod uticajem ogromne konkurencije i preseli se na Madrigal, a već na debitantskom nastupu pokazao je kakvo će biti pojačanje za Viljareal. Žuta podmornica je na svom terenu savladala Osasunu (3:1) i iskoristila kiks Sevilje protiv Alavesa (1:1), pa je sada od četvrtog mesta udaljena pet bodova.

Alkaser je Madrigal zapalio u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Iskoristio je pravovremeno dodavanje Trigerosa, a onda kao uragan protutnjao ka golu i rutinski savladao Ereru. Gosti su tražili ofsajd, gledao se i snimak u VAR sobi, ali promene nije bilo. Osasuna je uspela da se vrati u igru na samom početku drugog oluvremena, kada je Aridane bio najviši u skoku posle kornera u 48. minutu, ali je domaćin ekspresno reagovao i efektnim golom Rubena Penje već šest minuta kasnije vratio prednost na svoju stranu.

Ovoga puta, domaćin je taj pozitivni nalet emocija iskoristio na najbolji mogući način. Sjajni Alkaser je iskusno navukao Aridanea da ga sruši u kaznenom prostoru, a onda je Santi Kazorla postavio konačan rezultat meča, rutinskom egzekucijom najstrože kazne.

Viljarealu je ovo bila četvrta pobeda u poslednjih pet prvenstvenih kola, a priliku da nastavi seriju doličnih rezultata imaće narednog vikenda u Valjadolidu. Osasuna je prekinula niz od tri utakmice bez poraza u prvenstvu, a u sledećem kolu će na svom terenu dočekati moćni Real Madrid.

Sevilja je napadala tokom čitavog meče i bila znatno bolji protivnik od Alavesa, ali su gosti u 70. minutu šokirali Sančez Pishuan golom Hoselua u 70. minutu. Domaćin je uspeo da izjednači golom Okamposa sa bele tačke, ali nije imao dovoljno snage u samom finišu da dođe do sva tri boda.

Dobre prilike  za domaćina prethodno su promašili Pašeko i Kunde, ali posle izjednačujućeg pogotka sastav Đulena Lopetegija nije uspeo da napravi nijednu veliku šansu. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj je presedeo meč na klupi, dok je sa druge strane Fejsa debitovao od starta za Alaves, a zamenjen je u 57. minutu.

ŠPANIJA 1 - 22. KOLO:

Granada - Espanjol 2:1 (1:1)